Цікаве

Ось що відбувається з нашим здоров’ям, якщо ми постійно не висипаємося

Більшості з нас для повноцінного відпочинку необхідно 8-9 годин безперервного сну. Причому важливо, щоб сон був досить міцним, а фаза глибокого сну — максимально довгою. Недолік сну — це не тільки поганий настрій і знижена працездатність: численні досліджень підтверджують, що регулярне недосипання згубно впливає на наше здоров’я і навіть тривалість життя. Ось, що відбувається з нашим здоров’ям, якщо ми постійно не висипаємося.

Знижується реакція

Чим менше ми спали, тим більше часу потрібно, щоб зосередитися і сконцентруватися, а також зростає ймовірність прийняти невірне рішення. Водіння автомобіля, силові тренування та інші заняття, що вимагають хорошої реакції, краще відкласти, якщо ви не виспалися як слід.

Погіршується пам’ять

Не спали всю ніч, намагаючись краще підготуватися до іспиту або важливого виступу? У нас погані новини: швидше за все, випробування пройде гірше, ніж могло б. Недолік сну погано впливає на нашу здатність запам’ятовувати нову інформацію, а також вчасно витягувати з пам’яті вже збережену.

Послаблюється імунітет

Під час сну ми не тільки відпочиваємо, але і відновлюємося. Дослідження дворічної давності підтвердило: сон дійсно прискорює одужання при респіраторних вірусних захворюваннях, наприклад, при грипі. Під час сну імунна система виробляє захисні речовини, такі як цитокіни, які борються з бактеріями і вірусами. Якщо ж ми спимо мало, цитокінів стає недостатньо, щоб ефективно боротися з агресорами і ми хворіємо.

Підвищується ризик хвороб серця

Повноцінний нічний відпочинок допомагає контролювати рівень цукру в крові, а також артеріальний тиск — останній фактор особливо важливий для здоров’я серцево-судинної системи. багато сучасних досліджень підтверджують прямий зв’язок між безсонням і підвищеним ризиком інсульту і серцевого нападу.

Збільшується ризик депресії

Дослідження 2017 року, в якому взяли участь 10 тисяч осіб, підтвердило: ризик розвитку депресії збільшується в п’ять разів у тих людей, які страждають безсонням. При цьому втрата сну — один з перших симптомів цього захворювання, а недолік сну тільки погіршує симптоми.

Набирається зайва вага

Чим менше ми спимо, тим менше рівень лептину, що регулює обмін речовин, і вище — греліну, так званого «гормону голоду». Крім того, якщо ми спали менше, ніж необхідно, ми частіше вибираємо нездорову їжу, намагаючись таким чином впоратися зі стресом.

Підвищується ризик діабету

Повноцінний сон допомагає організму переробляти глюкозу. Якщо ж ми постійно спимо менше, ніж нам потрібно, клітини повільніше обробляють глюкозу і ризик діабету істотно підвищується.

Знижується сексуальний потяг

Менше енергії, більше напруга і стрес-чи варто дивуватися, що хронічний недосип впливає на наше лібідо, в особливо важких випадках опускаючи його до нуля? Чим менше спимо, тим менш привабливими здаються нам будь-які пози, крім «я на спині, ковдру зверху, а поруч нікого».

Back to top button