Цікаве

Міфи про їжу, в які люди до сих пір вірять

Міфи про їжу, в які люди до сих пір вірять

Зміст статті

Без їжі життя людини неможливе. Те, що вона їсть – основна складова її життя, «цеглинки», з яких складається здоров’я, енергія і ставлення до навколишнього світу. Але не завжди їжа несе благо. Деякі продукти можуть і нашкодити, завдати непоправної шкоди здоров’ю. Тому людина повинна мати уявлення, що він споживає. Які продукти дійсно приносять користь, а які шкоду.

Поява міфів про продукти

Колись давним-давно людина їла тільки те, що їй давала природа, вона жила за її законами, орієнтувалася на свій смак. Природа сама штовхала її до споживання тих чи інших продуктів. Так в людське життя увійшли м’ясо тварин і птахів, риба, молоко, злаки, сіль, овочі, фрукти, ягоди, мед, спеції і багато іншого. Це було природним харчуванням, «паливом» для людського організму. Потреба людини в тих чи інших продуктах закладена в організмі на рівні генів.

З розвитком технологій стали з’являтися продукти, виготовлені на основі натуральних компонентів. У сучасному світі в хід пішли різні добавки, створені людиною на основі хімічних складових. Це продиктовано необхідністю виготовляти більшу кількість дешевих продуктів, доступних всім верствам населення.

До всього нового людина завжди відноситься з певним побоюванням. Цей бар’єр виробнику потрібно було зламати, змусити вірити в корисність. З’явилася реклама, яка говорила про користь. Так виникли нові міфи про шкоду натуральних і необхідності для людини штучних продуктів харчування.

У них присутній елемент переконання. Тут потрібний авторитет, і з’явилися посилання на проведені дослідження певних груп вчених, які довели користь того чи іншого штучного і шкоду натурального продукту. І люди вірять. Але чи завжди це відповідає дійсності?

Маргарин корисніший за масло

Масло – натуральний продукт, який виробляється на основі молока. Його споживання людиною налічує тисячі років. Воно містить велику кількість корисних елементів, в тому числі насичені жири. Звичайно, споживання цього продукту повинно проводитися в певних нормах, особливо тими, хто не бажає набрати зайву вагу.

Твердження, що маргарин корисніший за масло, не зовсім вірно, так як продукт містить велику кількість корисних транс-жирів. Він з’явився як замінник вершкового масла і по виду нагадує його. В сучасних марках маргарину містяться смакові добавки, покликані імітувати смак вершкового масла, але він не може за складом замінити його. Тому порівнювати їх, напевно, не зовсім коректно, так як це два абсолютно різних продукти.

Чи корисно тримати хліб в холодильнику?

До цієї ідеї схильні багато людей, які помилково вважають, що необхідно зберігати хліб в холодильнику. На їхню думку, саме холодильник допоможе запобігти передчасному псуванню хлібних продуктів. Наскільки вірна ця ідея? В історичному досвіді не знайдеться опису того, що хліб потрібно зберігати в холодному місці, незважаючи на те, що його випікали відразу на тиждень у великій кількості на всю сім’ю.

Навпаки, вважалося, що під дією холоду з нього швидко випаровувалася волога, і він ставав твердим. Якщо подивитися на упаковку хліба, то ви не знайдете там рекомендації тримати хліб в холодильнику, а якщо вони є, то помилкові, з однієї вельми переконливої причини, яка трохи відрізняється від народної мудрості. Крохмалі, що знаходяться в хлібі, поглинаючи вологу, кристалізуються, що сприяє тому, що хліб стає твердішим.

Селера спалює зайві калорії

Дуже часто при рекламі цього продукту стверджується, що в селері так мало калорій, що її вживання сприяє тому, що він поглинає їх надлишок, які містяться в інших продуктах, і виводить з організму. Це в корені невірно. Жоден продукт не може поглинати калорії. Якщо вже зайві калорії потрапили в організм, їх потрібно витрачати за допомогою фізичних навантажень або скоротити застосування.

Заміна шоколадних батончиків на батончики мюслі

Безсумнівно, мюслі корисні для людини, так як вони складаються з натуральних продуктів. Але батончики, виготовлені з цього продукту, не можуть бути корисніше шоколадних з однієї простої причини, що і ті, і інші містять велику кількість цукру. Адже сам по собі шоколад корисний за своїм складом. Тому батончики з шоколаду і з мюслі тут знаходяться на рівних.

Чи корисні продукти без солі?

Сіль корисна для людини тим, що вона містить більше 84 мікроелементів, необхідних організму. Виключення її з раціону може привести до проблем зі здоров’ям. Починає боліти голова, з’являється втома, інші симптоми, які можуть привести до небажаних наслідків. Надмірне споживання цього продукту призводить до підвищення артеріального тиску. Але все добре в міру.

Споживання натуральних продуктів

Цей тренд на сьогодні актуальний. Натуральні продукти – мрія багатьох людей. Це дійсно так. Тут існує одне «але». Чи можна бути впевненим, купуючи натуральне м’ясо, молоко, фрукти, особливо овочі, що купується дійсно натуральний, екологічно чистий продукт?

Можна з упевненістю стверджувати, що овочі вирощені на натуральному чорноземі без добрив, а свиням, коровам або курям не давали антибіотики або стимулятори росту, яблуні чи інші фруктові дерева не обробляли хімічними речовинами проти черв’яків або інших захворювань? У споживача немає таких гарантій.

Вживання гострої їжі веде до виразки шлунка

На сьогодні доведено, що виразки в шлунку утворюються через бактерії helicobacter pylori. Гостра їжа не може привести до появи виразок в здоровому шлунку, вона по-своєму корисна. Але якщо у вас проблеми з ШКТ або тим більше виразка, то тут гостра їжа дійсно шкідлива, оскільки вона виступає в ролі подразника, що не сприяє їх загоєнню.

Чи потрібно мити курку перед приготуванням?

Міф, що перед приготуванням курку потрібно обов’язково мити, щоб уникнути сальмонельозу, дуже небезпечний. Категорично не можна, хіба що після цього буде продезінфікована вся кухня.

Сальмонела гине при температурі 75 градусів, якщо при ній витримати продукт 10 хвилин. Температура готування набагато вище, так що не варто турбуватися про наявність її на готових продуктах. А ось при митті може бути обсіменена раковина, стіл і інший посуд, що стикається з куркою. Навіть просто краплі води з курки на підлозі можуть стати причиною зараження.

Про користь соку без цукру

Звичайно ж, ви бачили на упаковці з соком напис, що він виготовлений без цукру. Але це зовсім не означає, що в ньому мало його. Ця неповна інформація, введення споживача в оману. Пам’ятайте, що в будь-якому соку, навіть якщо в нього при виготовленні не додавали цукор, міститься його велика кількість. Натуральні соки корисні, але в розумних межах.

Шоколад як причина прищів

Існує така думка, що шоколад, як і будь-яка інша жирна їжа, сприяє появі у молодих людей прищів на обличчі. Наскільки це правда – невідомо. Звичайно, потрібно ще раз сказати про міру споживання. Вона повинна бути у всьому.

Тому пам’ятайте, що надмірне вживання жирів і цукру може спровокувати появу прищів. Ну а шоколад, так само, як і інший продукт, можна їсти в розумних межах, так як в іншому випадку є загроза алергії.

Back to top button