Цікаве

5 простих способів поліпшити травлення і засвоєння природним шляхом

Оптимально функціонуюча травна система може творити чудеса для нашого здоров’я і самопочуття. Поліпшення травлення життєво важливе для підтримки всіх функцій нашого організму!

З-за нездорової їжі, яку ми їмо, забрудненої води, яку ми п’ємо, і забрудненого повітря, яким ми дихаємо, наша травна система завантажена токсинами, хімічними речовинами, а також шкідливими бактеріями. Практично всі розлади травлення є основною причиною багатьох незрозумілих симптомів і захворювань. Тому легко побачити важливість травної системи і зробити все можливе, щоб її підтримати.

1. Ретельно пережовувати їжу

Це один з найпростіших способів поліпшити травлення. Тим не менш, це практика, яку багато хто з нас часто забувають. Ми ведемо зайняте життя, і більшості з нас пощастило, якщо ми можемо сидіти і їсти наш обід.

Якщо ми хочемо поліпшити наше травлення, ми повинні інвестувати час. Коли ми їмо, важливо бути розслабленим і комфортним. Нам потрібен час, щоб добре пережовувати їжу. Якщо ми ковтаємо їжу, то наша травна система змушена старанніше працювати.

З іншого боку, ми піддаємося ризику гниття їжі в нашому травному тракті, викликаючи гази, здуття живота і дискомфорт.

У деяких випадках розпад їжі може бути неможливий, і це означає, що поживні речовини з їжі не можуть всмоктуватися в кров. З іншого боку, якщо ми пережовуємо їжу, це дозволяє нашому шлунку і тонкій кишці ефективно працювати при розщепленні їжі.

2. Споживайте достатньо волокна

Дієтичне волокно являє собою вуглеводи, які організм не може переварити або поглинати. Проте, воно грає життєво важливу роль в травленні. Коли відпрацьоване волокно проходить через травний тракт, воно виштовхує разом з ним різні токсини.

Воно міститься в основному в рослинних джерелах, таких як фрукти, овочі, зернові і бобові. Клітковина необхідна для підтримки здоров’я і відіграє важливу роль в травному процесі.

3. Не пийте напої під час їжі

Це ще одна важлива практика, до якої потрібно звикнути. Коли ми п’ємо з їжею, навіть якщо це вода, вона розбавляє травні соки і уповільнює процес травлення.

Зрозуміло, що деякі продукти викликають у нас спрагу. У цьому випадку можна пити воду разом з їжею, проте слід робити тільки глотки. Крім того, напої завжди повинні бути кімнатної температури. Холодна вода зупинить травлення.

4. Збільшити споживання ферментів

Є три основні категорії ферментів.

Існують метаболічні, травні та харчові ферменти. Метаболічні ферменти необхідні для росту, відновлення, підтримки і детоксикації організму.

Травні ферменти розщеплюють їжу на дрібні частинки, досить маленькі, щоб пройти через мембрани клітин, які вистилають травний тракт і кровотік. Зазвичай вони виділяються по травному тракту, однак, якщо у людини проблеми з травленням, їх може бути недостатньо для виділення. В цьому випадку доцільно приймати комплекс травних ферментів з кожним прийомом їжі. Найбільш важливими травними ферментами є протеаза (розщеплює білки), амілаза (розщеплює крохмаль) і ліпаза (розщеплює жир).

Харчові ферменти дозволяють організму перетравлювати їжу, розщеплюючи різні поживні речовини в його більш дрібних частинках. Вони отримані з сирих фруктів і овочів.

5. Практикуйте комбінацію продуктів

Різні види їжі вимагають різних травних виділень і мають різну тривалість перетравлювання. Наприклад, для перетравлення білка може тривати 4-6 годин, а для фруктів — приблизно 25 хвилин. Якщо ми їмо їх разом, фрукти залишаються в травному тракті і гниють в очікуванні перетравлення білка. Це може викликати надлишок газу, здуття живота і дискомфорт. Хоча поєднання продуктів можливо не найпростіший спосіб поліпшити травлення, але безсумнівно, один з найефективніших.

Back to top button