Цікаве

Чому хліб потрібно вживати щодня?

Не потрібно боятися хліба і тим більше виключати його з раціону. Згідно рекомендації ВООЗ, хліб повинен входити в щоденне харчування людини.

До 200 грамів якісного хліба не з білої муки і краще з додаванням цільного зерна можна і дуже корисно вживати в їжу щодня, вважають експерти Всесвітньої організація охорони здоров’я. Фахівці закликали не відмовлятися від хліба в гонитві за стрункою фігурою.

Хліб є джерелом складних або повільних вуглеводів, не очищених від клітковини (до пишних батонів і булки з білої муки це не відноситься). Цільнозерновий хліб дає організму довше відчувати ситість і уникати шкідливих перекусів.

Один з найбільших плюсів якісного хліба – це амінокислоти, які містяться в ньому. У хлібі їх налічується 18 і практично кожна володіє корисним ефектом. Зокрема, в хлібі присутня амінокислота триптофан, завдяки якій підвищується настрій, поліпшується сон, а також амінокислота цистин, активізує виведення токсинів і захищає від передчасного старіння.

Крім того, у складі хліба є вітаміни – наприклад, вітаміни групи В, які допомагають роботі серця, вітамін Е, зміцнює імунітет, а також мідь, цинк, залізо, калій, натрій, кальцій і фосфор.

Джерело: МедікФорум

Back to top button