Цікаве

Експерти назвали найкращі домашні засоби від застуди та грипу

Існує ряд речовин, які ефективно борються з застудою і грипом, не будучи ліками. Експерти розповіли, які домашні засоби допоможуть зберегти здоров’я в непростий для нього осінній сезон.

Цинк. Цей мінерал – надійний помічник для імунної системи. Вченим добре відома здатність цинку запобігати розмноженню збудників інфекцій в слизових дихальних шляхів. Експерти радять при перших ознаках захворювання – подразнення в горлі, лихоманці, характерному дискомфорті – прийняти 15-30 мг цинку. Згідно з дослідженнями, при захворюванні на грип люди, які приймають цинк, швидше досягають полегшення у своєму стані.

Ехінацея. Вона містить в своєму складі інгредієнти, які зміцнюють імунну систему, посилюючи опірність організму інфекціям. Результати багатьох клінічних досліджень говорять про те, що ехінацея здатна знижувати ризик розвитку простудних захворювань на 58%, а її прийом при вже наявній застуді скорочує тривалість хворобливого періоду.

Для захисту від застуди рекомендується профілактичний прийом ехінацеї протягом двох-трьох тижнів, після чого робиться тижнева перерва. Такий прийом засобу можна здійснювати протягом усього сезону грипу та застуди.

Вітамін С. Даний вітамін є потужним антиоксидантом, що бореться з вільними радикалами-молекулами, що ушкоджують цілісність тканин і клітин. Наукові дослідження показують, що прийом вітаміну С до і під час застуди та грипу скорочує тривалість захворювання на 10%. У сезон грипу та застуди фахівці радять приймати превентивні дози вітаміну С на регулярній основі.

Мед. Мед містить антиоксиданти і має доведену противірусну і антибактеріальну активність. Існують дані досліджень, що показують, що при інфекціях верхніх дихальних шляхів, у людей які вживали мед, швидше наступало поліпшення в таких симптомах, як кашель і поганий сон. Також мед діє як засіб профілактики вторинних бактеріальних інфекцій, нерідко розвиваються на тлі застуди та грипу.

Водночас експерти попереджають: мед – це “дорослий” продукт, малюкам і дітям молодшого віку давати його не потрібно.

Прянощі. Часник, куркума, перець, імбир – всі ці продукти діють на організм як протизапальні препарати, що пом’якшують подразнення в носі, горлі і верхніх дихальних шляхах. Також їх споживання зменшує ймовірність того, що людина захворіє.

Курячий суп. Лікувальна дія курячого супу при застуді і грипі – зовсім не міф. Відомо, наприклад, що в ньому містяться амінокислоти, які діють ідентично ліків ацетилцистеїну. Завдяки своєму поєднанню інгредієнтів, суп з курячого бульйону і овочів гальмує розвиток запалення в бронхах і легенях.

Джерело: МедікФорум

Back to top button