Цікаве

Дієтолог розповіла про корисні і небажані продукти після 60 років

Після 60 років в харчуванні небажані м’ясо, солодкі і борошняні страви у великій кількості, але дуже корисні кисломолочні і рослинні продукти. Про це в пресі розповіла дієтолог Ірина Калініна.

За словами дієтолога, після 60 років із-за зниження еластичності шлунок вже не здатний вміщати ті обсяги їжі, з якими справлявся раніше. Крім того, зменшується виділення шлункового соку. Все це говорить про те, що харчування після 60-ти повинно бути більш легким: важливо, щоб їжа не «стояла» в шлунку, тим самим підвищуючи ризик різних захворювань ШКТ.

«Порушень можна уникнути, якщо обмежити вживання м’яса, борошняних страв і ввести в раціон більше рослинних продуктів», – повідомила експерт.

Зокрема, Калініна зазначила, що в раціоні в цьому віці небажані жирні сорти м’яса – краще вживати в їжу нежирну яловичину, м’ясо кролика, курки, індички. Два рази на тиждень повинні бути рибні.

Дуже корисними поле 60 років експерт вважає кисломолочні продукти. Фахівець порекомендувала випивати перед сном кефір. Також корисно з’їдати 2-3 яйця в тиждень, приготованих некруто або у вигляді омлету.

Для сніданку людям після 60 років Ірина Калініна порадила варити кашу з гречки або вівсянки. Хліб краще вживати бездріжджовий і з додаванням висівок.

Серед небажаних продуктів в цьому віці фахівець назвала наступні категорії:

  • бобові – від них дієтолог радить відмовитися зовсім;
  • солодке – на добу потрібно вживати не більше 50 грамів цукру, замість солодощів краще їсти фрукти, ягоди і мед;
  • сіль – у день слід з’їдати не більше 5 грамів, порушення цієї норми особливо небезпечно для людей з серцево-судинними захворюваннями і остеопорозом.

Джерело: МедікФорум

Back to top button