Цікаве

8 звичок, які варто придбати в 50, щоб мозок залишався активним в 80

Правильний спосіб життя і здорові звички знижують ризик деменції на третину!

Ніколи не пізно і ніколи не рано починати піклуватися про наш найголовніший орган – про мозок. Скільки б вам не було років, ви завжди можете допомогти собі і зробити захист від вікових змін міцніше і надійніше. Ось кілька простих звичок, які варто розвинути в собі зараз, щоб зустріти старість активною, у здоровому глузді і твердій пам’яті.

Почніть багато ходити

Згідно з дослідженням, проведеного компанією Jama Network Open, у людей, які почали проходити 10 000 і більше кроків в день в середньому віці, мозок був молодшим в середньому на 2,2 року, ніж у тих, хто не займалися спортом. Більш того, згідно з результатами минулорічного дослідження, звичка до активного способу життя допомагає захиститися від депресії в старшому віці: фізичні вправи зменшують запалення і стимулюють викид хімічних речовин, які активізують ріст клітин мозку і кровоносних судин у мозку.

Їжте зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень — ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не правда? Між тим, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно (і не рано!) почавши.

Розгадуйте один кросворд кожен день

Розгадування кросвордів або суддоку розвиває і тренує наш мозок краще, ніж гра в шахи. Розгадуйте хоча б один кросворд кожен день — і ваш мозок отримає достатню зарядку — і «помолодшає» приблизно на вісім років.

Контролюйте свій тиск

Гіпертонія віком 40, 50 і 60 років підвищує ризик порушення когнітивних функція в старшому віці — тому важливо стежити за рівнем кров’яного тиску, якщо він перевищує показники 130/90, обов’язково вживати заходів.

Висипатися

Під час нічного сну наш мозок «перезавантажується», а також ліквідує мікропошкодження, яким піддавався протягом дня. Але відбувається це тільки під час фази глибокого сну. Якщо ви постійно не висипаєтеся, якщо часто прокидаєтеся ночами або Ваш сон-поверхневий і неглибокий, ви допомагаєте своєму мозку старіти швидше.

Зберігайте і розвивайте соціальні зв’язки

Чим більше ми спілкуєтеся, чим більш насичені і емоційно заряджені наші контакти, тим в кращому стані знаходяться наш мозок. Під час активного спілкування з людьми, які нам симпатичні і дороги, підвищується активність у певних мозкових ланцюгах, які стимулюють вироблення BDNF, молекули, яка має вирішальне значення для відновлення клітин головного мозку і створення нових нейронних зв’язків.

Їжте більше ягід

Кілька порцій ягід в тиждень — свіжих або заморожених — дають нам досить антиоксидантів, щоб протистояти окислювальним процесам, які знижують захисної функції мозку. Чашка чорниці або полуниці щоранку – і ваш мозок стане молодшим як мінімум на 2 роки.

Навчіться медитувати

Результати дослідження, опублікованого в журналі NeuroImage, показали: мозок людей, які регулярно займаються медитацією в середньому на 7,5 років молодше, ніж у тих, хто ніколи не медитував. Саме час навчитися!

Back to top button