Цікаве

Як знизити рівень холестерину: основні правила харчування

Коли рівень поганого холестерину підвищений, ми ризикуємо отримати низку серцево-судинних захворювань. Головна причина накопичення поганого холестерину – неправильне харчування. Для того, щоб почуватися нормально і своїми ж руками не псувати своє здоров’я, треба знати 5 простих правил. Кілька з них – це відмовитися від трансжирів, яких багато у фастфуді, друге – включити у свій раціон клітковину, що міститься в багатьох продуктах, і не забувати про фізичні вправи. Нутриціологиня Яна Легеза розповіла про все докладно, передає 1News.

Правило №1. Скоротіть кількість цукру

Не пийте газовані напої, солодкий чай. Виключіть рафіновані вуглеводи. Це печиво, тістечка, солодкі пластівці та цукерки. Напередодні Дня святого Валентина це дуже актуально, адже на це свято дарують багато солодощів і їдять їх.

Правило №2. Скоротіть кількість трансжирів

 

Трансжири – найнебезпечніші жири для організму. Адже вони створюються внаслідок промислового процесу введення водню в рослинні олії для надання їм твердості. Дуже багато трансжирів у маргарині, печиві, випічці.

Правило №3. Замініть насичені жири корисними жирами

 

Фото: instagram.com/fastandtasty2020/

 

Споживання великої кількості насичених жирів, які зазвичай містяться в продуктах тваринного походження, може підвищити рівень холестерину, як хорошого, так і поганого. Включіть у свій раціон оливкову олію, горіхи, насіння, авокадо, фрукти й овочі.

Правило №4. Їжте більше клітковини

Ви чули про це багато разів: харчові волокна знижують рівень холестерину. Клітковина безпосередньо знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ). Отримати клітковину можна з вівсянки, бобів, ячменю, брюссельської капусти, насіння льону, яблук і груш.

Правило №5. Більше фізичних вправ

30 хвилин аеробних вправ або 1 годину спокійного фізичного навантаження тричі на тиждень збільшують частоту серцевих скорочень, здатних знизити рівень поганого холестерину і підвищити корисний рівень холестерину.

Джерело: Сьогодні

Back to top button