Цікаве

Вітаміни та мінерали, які можуть нашкодити здоров’ю

Вважається, що вітаміни і мінерали потрібні організму для підтримки міцного здоров’я. Медики регулярно радять пацієнтам придбати вітамінні комплекси. Але мало хто знає, що є такі вітаміни і мінерали, які при надмірному вживанні навпаки можуть нашкодити здоров’ю.

Кальцій

Про користь цього мінералу знають абсолютно всі. Але дослідження показали, що сам по собі він не працює так, як ми припускаємо. Більша його частина накопичується в м’яких тканинах, що заважає роботі кровоносних судин і серця. Також вони можуть накопичуватися в нирках, викликаючи утворення каменів. Синтетичний кальцій не найкращий вибір для здоров’я. Краще його черпати з продуктів – лосося, сардини, бобових, мигдалю, броколі.

Залізо

Анемія — досить поширене явище. Саме тому лікарі рекомендують включити в раціон більше даного мінералу. Але надмірне його скупчення може нашкодити здоров’ю. Через це в органах виникають запалення, які викликають пошкодження функціональних клітин.

Вітамін Е

Всі знають, що вітамін Е корисний для серця, шкіри, очей, але в той же час може прискорити розвиток деяких видів раку. Якщо приймати його у великих кількостях, то нічого хорошого для здоров’я не буде. Тому не треба думати, що абсолютно всі вітаміни нешкідливі для здоров’я.

Йод

Якщо в організмі накопичиться дуже багато цього компонента, то він може надати канцерогенну дію. Іншими словами, спровокує різні види онкології. А також йод при великих кількостях призводить до придушення роботи щитовидної залози або так званого гіпотиреозу.

Тому варто перевіритися на необхідність приймати вітаміни, а не робити це безконтрольно.

Back to top button