Цікаве

Вчені довели, що недолік сну впливає на жировий обмін

Вчені з Пенсильванського університету навели докази, що недолік сну впливає на жировий обмін. Це є черговим доказом шкоди недостатності нічного відпочинку, вважають експерти. Доводи дослідників опубліковані в журналі Lipid Research.

Порушення сну має шкідливий вплив на обмін речовин протягом деякого часу. У новому дослідженні вчені були зосереджені на метаболізмі глюкози, що важливо в розвитку цукрового діабету. До експерименту були залучені 15 здорових чоловіків у віці 20 років для десятиденного експерименту. Протягом п’яти з цієї доби учасники проводили не більше п’яти годин в ліжку щоночі.

Щоб з’ясувати, як режим дня впливає на обмін речовин, експерти давали добровольцям стандартизований обід з високим вмістом жиру. Більшість людей відчували гірше після вживання тієї ж самої їжі під час недосипання, ніж коли вони їли її добре відпочившими. Потім порівнялися зразки крові представників сильної статі. Результати показали, що недолік сну впливає на ліпідну відповідь після прийому їжі. Це в свою чергу пов’язано з набором зайвої ваги.

«Це дослідження було дуже контрольованим, що робить його недосконалою моделлю для реального світу. Експеримент був орієнтований на здорових молодих людей, які, як правило, мають більш низький ризик серцево-судинних захворювань, і всі учасники були чоловіками», – додали вчені.

Проте, за словами авторів дослідження, наукова робота дає розуміння того, як організм справляється з переварюванням жиру при нестачі і достатньому отриманні сну. Ідеальним ж варіантом є нічний відпочинок від 7 до 8 годин.

Back to top button