Не осліпнути до старості допоможуть чотири способи захисту очей
Щоб не втратити зір до старості і не заробити рак і катаракту, стежте за очима. Допоможуть бути здоровим чотири простих способи.
Немає сенсу пояснювати, наскільки людині важливі очі і зір. На жаль, часто люди недбало ставляться до здоров’я цього органу. Очі ж дуже крихкі і сприйнятливі до інфекцій і запалень. Як захистити зір, розповів офтальмолог Сергій Петрушевич.
Окуляри
Очі важко переносять вплив ультрафіолету, а, між тим, сонячні промені дуже для них агресивні. Небезпека в тому, що довгий час це не відчувається, але з роками виникають хвороби, які призводять до погіршення зору і навіть до сліпоти. Сонячні окуляри потрібно носити, щоб захиститися від катаракти (помутніння кришталика) і раку. Крім того, рятують вони від передчасних зморшок навколо очей.
Чистота
Ретельно мийте руки перед тим, як полізти в око. Інакше ризикуєте занести на слизову патогенні мікроорганізми. Не користуйтеся сумнівною або простроченою декоративною косметикою. Жінки, нагадуємо вам, що туш потрібно використовувати три місяці, а не фарбуватися нею роками. Навчіться безжально з нею розлучатися, адже здоров’я-то дорожче!
Розсадником мікробів вважається і олівець для очей, тому його потрібно регулярно сточувати, щоб ліквідувати поверхню. Лікарі також радять не захоплюватися вологостійкої косметикою, вона може блокувати вироблення сальні залози, які захищають очі від патогенів.
Правильна їжа
Наш раціон також важливий для здоров’я очей. Тому регулярно жуйте зелені листові овочі (капуста, шпинат) і свіжу зелень (петрушка, кріп, кінза і тд.). Багато користі від очей і від жирної риби. В тунці, палтусі і лососі багато корисних для очей омега-3 жирних кислот. Тому ці дари моря варто вживати один-два рази на тиждень обов’язково.
Учені поки не знайшли прямий зв’язок ожиріння і хвороб очей, але зайва вага часто призводить до діабету, а ця болячка викликає глаукому (ураження зорового нерва). Тому через зайві кілограми позбутися зору взагалі не складно.
Робота з комп’ютером
Якщо ваша робота пов’язана з постійним наглядом в екран монітора, а вдома ви любите полежати на дивані, втупившись в смартфон або планшет – ваші очі у великій небезпеці!
Офтальмологи настійно радять дотримуватися правила “20/20/20”. Це коли 20 хвилин людина дивиться на щось, що розташовується в 20 сантиметрах від неї протягом 20 секунд.
Важливо також правильне розташування монітора при роботі або відпочинку. До нього має бути відстань не менше витягнутої руки. Сам екран повинен бути нижче рівня погляду, щоб очі були трохи опущені. Це допомагають очам ефективно зволожуватися. Крім того, не забувайте моргати! Важливо стежити за цим.