Цікаве

5 дуже простих змін, які можуть істотно поліпшити здоров’я

Якщо впровадити в звичний спосіб життя кілька звичок, результат цих змін може виявитися приголомшливим. За словами вчених, для довгострокового поліпшення здоров’я потрібні часом дуже прості дії.

Їсти більше білка. Наукові дослідження показують, що дорослі люди у віці до 65 років мають для підтримки здоров’я споживати близько 0,8 г харчового білка на кілограм ваги тіла. Після 65 років потрібно прагнути до рівня 1-1,2 грами білка на кілограм ваги тіла. Людям в цьому віці фахівці рекомендують додавати в свої прийоми їжі цільні джерела білка. Це може означати включення яєць або вівсянки в сніданки, а в обіди і вечері – риби, тофу або курки.

Більше рухатися. Вчені радять намагатися включати в свої повсякденні справи якомога більше руху – ходити на прогулянки, підніматися по сходах, виконувати доступні вправи. Наприклад, під час розмов по телефону краще завжди вставати на ноги і ходити, під час реклами по телевізору – розминатися. Словом, використовувати будь-яку можливість, щоб змушувати м’язи тіла працювати.

Виділити 30 секунд в день на дихальні вправи. Є дуже просте дихальна вправа для зняття напруги з тіла: протягом 30 секунд потрібно зробіть п’ять глибоких вдихів. Вдихнувши, подумки порахуйте до п’яти і видихніть, потім знову порахуйте до п’яти і зробіть вдих. Дана вправа допомагає розслабитися і при регулярному виконанні покращує реакції організму на стрес. Боротьба зі стресом може допомогти зберегти високу функціональність імунної системи, а також нервової системи і системи травлення і сну, підкреслюють наукові фахівці.

Розтягуватися щоранку. Навіть така проста річ як розтягнення м’язів може істотно вплинути на загальний стан здоров’я, стверджують дослідники. Вранці, перш ніж встати з ліжка, виконайте кілька розтягуючих вправ. Наприклад, лежачи на спині корисно, витягнувши одну ногу, підтягувати іншу, складену в коліні, до грудей і притримувати в такому положенні приблизно 30 секунд.

Проводити час на вулиці щодня. Для захисту клітин мозку від деградації їм необхідне регулярне збагачення киснем – його недолік сприяє ушкодженню клітинних мембран і формуванню тромбів. Прогулянки на свіжому повітрі сповна забезпечують мозкові клітини припливом кисню і таким чином захищають мозок від пошкоджень та передчасного старіння – це дуже простий, але водночас дієвий спосіб захистити себе від інсульту.

Джерело: МедікФорум

Back to top button