Житній чи пшеничний – який хліб корисніший: наукове дослідження
Хліб зі 100-відсоткового рафінованого зерна і рафінованого борошна як основного – найменш поживний і корисний. Якого хліба варто уникати, розповіли канадські медики, передає 1News.
Чи варто відмовлятися від хліба?
Відмовлятися від хліба зовсім не варто, оскільки до його складу входять речовини, необхідні для повноцінного функціонування організму.
Наприклад, вміст клітковини у хлібі задовольняє потребу людини у вітамінах групи В. Також без достатньої кількості клітковини, тобто харчових волокон, неможлива нормальна робота нашої системи травлення.
Але далеко не весь хліб, який нам пропонують, містить достатньо клітковини. А ось натрію, мається на увазі харчової соди, у деяких сортах хліба досить багато: такі сорти хліба добре продаються, але мають менш сприятливий вміст поживних речовин.
Харчові волокна містяться у всіх видах хліба, але різниця полягає у їхній кількості. Для забезпечення потреби організму в клітковині, особливо в нерозчинній, краще обирати цільно- або мультизерновий хліб.
Який хліб корисніший для здоров’я
Корисніше хліб із оббивного (цільнозернового), а не з рафінованого борошна. Оббивне борошно буває житнє, пшеничне, вівсяне, ячмінне. При його виготовленні перемелюють неочищені зерна, так склад насичується висівками (тверда оболонка зерна).
У цьому борошні буде достатньо не тільки клітковини, а й мікронутрієнтів (вітамінів, мінеральних речовин). Такий хліб поліпшує перистальтику кишківника, виводить з організму солі важких металів та продукти розпаду.
Джерело: Nutrients