Для багатьох яблука – це найкорисніший фрукт. Їх у нас багатий вибір і ціни на на них порівняно доступні. Багато хто вважає, що в яблуках корисно все: від шкірки до кісточок. Але найголовніший “яблучний козир” – це залізо. А от чи справді яблука – це суперфуд, разом з іншими традиційними, або все-таки їхня користь перебільшена – допомогла розібратися дієтолог Світлана Фус, передає 1News.
Чому ми любимо яблука?
“Для більшості з нас яблука – основний фруктовий компонент харчування упродовж осінньо-зимових-весняних місяців. Ми цінуємо їх за багатство смаків, ароматів і доступність. Багато лікарів схвалюють регулярно вживати два яблука на день: вранці – для краси, увечері – для здоровья. Але попри те, що яблука далеко не суперфуд, все ж цілющих властивостей в них багато”, – каже Світлана Фус. ⠀⠀
Для чого треба їсти яблука? ⠀⠀
Страви з яблук покращують роботу травної системи, допомагають при закрепах. Завдяки харчовим волокнам яблук підтримується стан мікрофлори. Завдяки низькій калорійності (лише 47-52 ккал на 100 г), наявності високого вмісту клітковини – “мітли” для організму і детоксикантів – пектинів, органічних кислот, яблука допомагають стати стрункішими та гарнішими. ⠀⠀
⠀⠀ Цікавий факт: у яблуках практично не буває токсичних металів. Однак користь яблук, дещо переоцінюють.
Чому яблука – це не суперфуд? ⠀⠀
Почнемо з вітамінів. Яблука містять їх мало. Наприклад, аскорбінової кислоти в 100 г – 4,6-10 мг, залежно від сорту та терміну зберігання, тоді як у цитрусових до 60 мг, за добової потреби – 80-100 мг. ⠀⠀ ⠀⠀ Тим, хто захоче за допомогою яблук поповнити добову норму вітаміну С, доведеться спожити 1-1,5 кілограма яблук. ⠀ Емаль зубів і кишечник за це вам не подякують.
Яблука також не лідери за вмістом каротину, фолієвої кислоти та інших вітамінів. Тому, щоб забезпечити необхідну їхню кількість, треба їсти не тільки яблука, а й усі інші групи продуктів – злаки, крупи, м’ясо, рибу, молочку тощо. ⠀⠀
Яблука і залізо в них ⠀⠀ Помилково вважати, що яблука багаті залізом. Вони не стануть основою харчування при низькому гемоглобіні. Порівняємо: 100 грамів яблук містять до 0,12 мг заліза, а така ж кількість персиків або бананів – до 0,3 мг, в буряках і гарбузі по 0,8 мг, а в броколі – 0,7 мг заліза при добовій потребі дорослої людини в 12-17 мг.
Крім цього, з рослинної їжі залізо засвоюється набагато гірше (лише 3-5%), тоді як з тваринної на 25-35%.⠀
Коли можна їсти яблука? ⠀
Як і всі інші фрукти – в першій половині дня, до 16:00 і не більше 250 грамів. І не одразу всю порцію, а розділити на два прийоми їжі.
Кому потрібно бути обережним з яблуками?
З обережністю додавати в раціон або додавати в запеченому вигляді слід при порушеннях шлунково-кишкового тракту (коліт, гастрит, виразкові хвороби).
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Functional Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.