Цікаве

Вживання яких продуктів викликає відчуття втоми, розповіла дієтологиня

Вживання яких продуктів викликає відчуття втоми, розповіла дієтологиня

Зміст статті

Виявляється, їжа може бути не тільки джерелом енергії, але і причиною стомлення. Про те, які продукти можуть спровокувати відчуття втоми, розповіла лікар-дієтолог Юлія Чехоніна.

Знежирені продукти

Дотримуючись дієти, не слід відмовлятися від жирів і цукру назавжди. На знежиреній дієті людина втомлюється, оскільки енергію просто нізвідки брати. Набагато краще взяти сир з жирністю в 5%. Він смачніший, і в ньому не так вже й багато жиру, розповіла дієтологиня.

Солодощі

Продукти з великою кількістю цукру можуть надати бадьорості лише на короткий час, після чого настає відчуття втоми. Краще віддати перевагу гіркому шоколаду, оскільки він не буде викликати таких різких коливань рівня глюкози в крові, розповіла Чехоніна. Солодкі напої-соки і газованої води – вона рекомендувала замінити овочевими соками, що містять менше цукру.

Фастфуд

При вживанні фастфуду йде велике навантаження на органи травлення через високу калорійність і великої кількості вуглеводів в ньому. Всі сили організму направляються на перетравлення важкої їжі. Настає тривале відчуття втоми, позбутися від якого допомагає тільки хороший сон.

Ферментовані продукти

Причиною втоми можуть стати копченості, сиров’ялені ковбаси і деякі види сиру. За словами Чехоніної, краще віддавати перевагу несолоним сирам-наприклад, адигейському.

Кава

В даному випадку почуття втоми провокує кількість випитої кави, а не сам напій. Якщо пити його помірно-одну-дві чашки в день-кофеїн бадьорить. Якщо почуття бадьорості не настає, то люди починають пити більше кави, але замість енергії приходить втома. Чим більше п’єш-тим більше втомлюєшся, зазначила дієтолог.

Back to top button