Цікаве

Роздільне харчування: які продукти можна їсти разом

Дотримання правил поєднання їжі – важливіше, ніж принципи правильного харчування. Адже деякі продукти не поєднуються між собою, і призводять до неприємних наслідків для нашого здоров’я.

Організм — система специфічна, і щоб переварити одну групу продуктів, потрібно запустити кілька складних процесів. З цієї причини деякі комбінації можуть порушити злагоджену роботу вашого травлення, що призведе до збоїв в роботі шлунка, гастриту та почуття тяжкості. Сьогодні ми розповімо вам про найшкідливіші поєднання продуктів, яких краще уникати.

Огірки і помідори

Здивовані? Ще б пак! А як же салат з огірків і помідорів? Виявляється, це поєднання зовсім не корисне для нашого шлунка. Огірки за своїм складом відносяться до лужних продуктів, а помідори – до кислих. Поки в шлунку виділяється кислота, щоб переварити огірки, помідори починають бродити. Тому навіть одна порція, здавалося б, корисного салату може привести до здуття живота і інших неприємних наслідків.

Картопля і м’ясо

Ось воно, чергове розчарування! Здавалося б, картопля – це овоч, а значить, вона повинна поєднуватися з тваринним білком. Але все не зовсім так. Для перетравлення м’яса і картоплі потрібні різні види травних ферментів. Тому таке поєднання не тільки доставить вам величезне відчуття тяжкості, але і призведе до порушення травлення. Так що рекомендуємо Вам відмовитися від цієї класичної страви або замінити картоплю на овочевий салат, заправлений оливковою олією.

Молоко і каша/злаки

Щоб не забивати вам голову зайвою інформацією, скажемо одне: молоко краще пити окремо і уникати будь-яких сполучень, адже воно містить протеїн, який погано перетравлюється разом з іншими протеїнами або борошняними продуктами. Загалом, каша на молоці – не найкращий вибір, особливо якщо ви ведете здоровий спосіб життя. Але не впадайте у відчай! Ми пропонуємо вам смачну альтернативу — кефір, йогурт або кисле молоко.

Фрукти і йогурт

Якщо мюслі, заправлені йогуртом, — це смачно і корисно, то фрукти, перемішані з йогуртом, — це поєднання смачне, але досить шкідливе. Та й “рекламні” розтиражовані йогурти зі шматочками фруктів – не найкращий десерт для вашого кишечника. Справа в тому, що в йогуртах міститься безліч бактерій, які вступають в реакцію з цукром з фруктів, що призводить до утворення токсинів. Так що краще вибирайте прості йогурти без добавок, а щоб було не так сумно, підмішайте до них трохи родзинок або меду.

Газована вода та бургер

Ну хоч тут все зрозуміло. Газована вода в поєднанні з бургером завдасть подвійного удару по вашій печінці, а заодно додасть пару зайвих сантиметрів в талії. А ще тяжкість в животі, печія, здуття… радимо вам взагалі забути про фастфуд або хоча б не запивати його газованою водою. Якщо вже грішити, то краще запити бургер зеленим чаєм або звичайною водою.

Підготувала Валерія Зубова

Back to top button