Медики розвінчали популярні міфи про зміцнення імунітету
Медики розвінчали кілька популярних міфів, що стосуються зміцнення імунітету. Експерти закликають не довіряти рекомендаціям численних блогерів, які залишають сумнівні поради в мережі.
Деякі стверджують, що людині потрібно спати стільки, скільки вона хоче, оскільки організм сам визначає необхідну йому кількість відпочинку. Вчені ж заявляють, що оптимально на сон витрачати 7-9 годин на добу. Якщо недосипати, в організмі активується виробництво запальних молекул, збільшується вміст гормонів стресу. Крім того, крім основного нічного відпочинку, корисним є короткий денний сон.
Надмірне зміцнення імунітету може мати негативні наслідки. Зокрема, в організмі можуть виникати алергічні реакції навіть на відносно нетоксичні речовини. До того ж, гіперактивний імунітет може спричинити за собою активну фазу ряду недуг, в тому числі діабету і ревматоїдного артриту. Ця рекомендація актуальна для батьків, які віддають перевагу постійно годувати дітей вітамінними добавками і загартовувати.
Багато хто вважає, що прийом мультикомплексів вітамінів забезпечить міцне здоров’я, але вчені довели марність таких засобів. Ряд добавок, вітаміни D і C, а також кальцій не забезпечували поліпшення самопочуття індивіда і не рятували його від серцево-судинних недуг.
У той же час позитивний ефект є у фолієвої кислоти і вітамінів групи B, але перед прийомом таких потрібно проконсультуватися з лікарем. Ще одна помилка пов’язана з нібито здатністю вакцинації знижувати імунітет.
Фахівці ВООЗ закликають людей робити щеплення, оскільки в суспільстві, де більшість дотримується такої рекомендації, поширення будь-яких інфекцій відбувається повільніше.