Цікаве

ІМТ – як розрахувати і що робити з надмірною вагою: корисні поради

Людина для оточуючих може здаватися надмірно повною або худою, але реально визначити, в нормі ваша вага чи ні, допоможе ІМТ. Навіщо знати свій індекс маси тіла і що робити, якщо він вищий за норму, – допомогає розібратися 1News.

Як розрахувати індекс маси тіла – формула

ІМТ – це оптимальний показник для оцінки розмірів тіла (ваги та зросту) та ризиків у плані розвитку безлічі захворювань – для нашого здоров’я це важливо.

Точно зрозуміти, чи надмірна вага, чи вона у рамках норми, допоможе саме ІМТ

Найчастіше саме надмірна вага та ожиріння значно збільшують ризик розвитку багатьох неінфекційних захворювань, серед них: рак, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2 типу та інші захворювання. А точно зрозуміти, надмірна вага чи вона у рамках норми, допоможе саме ІМТ.

Є проста формула, яка допоможе визначити цей показник: ІМТ = вагу (в кг) розділити на ваш зріст (в м) у квадраті. Тобто, наприклад, за ваги 62 кг та зросту 175 см ІМТ дорівнює 20,2 – це в межах норми.

Як інтерпретувати результати ІМТ:

  • < 18,5 – недостатня вага
  • 18,5–24,9 – нормальна вага

ВООЗ визначає “зайву вагу” або “ожиріння” у дорослих у тому разі, якщо ІМТ більший або = 25 (зайва вага); якщо ж ІМТ більший або = 30 – це вже ожиріння.

Як нормалізувати свою вагу та схуднути

Насамперед важливо обмежити вживання оброблених продуктів, що містять сіль, цукор, жири. Відмовтеся від солодких калорійних напоїв.

Щоб почати худнути, важливо обмежити вживання оброблених продуктів, що містять сіль, цукор, жири

Зменшіть розмір порції їжі, одночасно збільште частку рослинних продуктів – овочів, бобових, цільних злаків та фруктів.

Щодня займайтеся фізичною активністю помірної інтенсивності протягом 45-60 хвилин на день. А також дотримуйтесь повноцінного режиму харчування з обов’язковим щоденним сніданком.

Достатньо спіть вночі, мінімум вісім годин. Регулярно контролюйте свою вагу та окружність талії принаймні один раз на тиждень.

Якщо вам не вдається самостійно схуднути, зверніться до свого сімейного лікаря або дієтолога!

Джерело: Центр громадського здоров’я МОЗ

Back to top button