Цікаве

Хто живе довше: м’ясоїди чи вегетаріанці?

Дослідники вважають, що м’ясний раціон пов’язаний з більшою смертністю, ніж вегетаріанський. У тих, хто щодня з’їдає більше 160 грамів м’ясних продуктів, ймовірність піти з життя завчасно набагато вище.

Дослідження зарубіжних учених показали, що сучасним людям необхідно знижувати темпи споживання м’яса, що існують сьогодні. Експерти рекомендують обмежити споживання м’яса 14 грамами в день і активніше вживати фрукти, овочі, горіхи і бобові. Перехід на таке харчування дозволить уникнути приблизно 11 мільйонів передчасних смертей в рік, пов’язаних саме зі споживанням м’яса, – зокрема, онкологічних і серцево-судинних захворювань, констатують фахівці.

Після 13 років спостережень за півмільйоном чоловік з’ясувалося: ймовірність померти передчасно була вищою у тих, хто з’їдав понад 160 грамів м’ясних продуктів щодня. Посилюють схильність до ранньої смертності серед споживачів м’яса куріння і наявність зайвої ваги.

За час дослідницького проекту з числа учасників-м’ясоїдів помер кожен 17-й чоловік. Близько 10 тисяч при цьому померли від раку, 5,5 тисяч – від хвороб серцево-судинної властивості. Серед учасників, які були вегетаріанцями або обмежували споживання м’яса 50 г в день, за той же період померло близько 8 тисяч осіб, 2,5 тисячі з них – від недуг серцево-судинного властивості.

Дослідники заявили, що приблизно 6,3% ранніх смертей від усіх причин і 9% всіх інфарктів і інсультів в людській популяції обумовлені регулярним споживанням м’яса. Його шкода пояснюється особливостями людського травлення: при засвоєнні таких компонентів м’яса як холін, лецитин і карнітин утворюється триметиламин N-оксид. Високі концентрації цієї речовини ведуть до розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань.

Джерело: МедікФорум

Back to top button