Цікаве

Експерти порівняли шкоду маргарину і пальмової олії

Експерти порівняли шкоду, що наноситься організму при використанні в продуктах маргарину або пальмової олії. Якщо дотримується технологічний регламент, дані компоненти не є небезпечними і не можуть відбитися на здоров’ї.

В харчовій промисловості сировину з пальм використовували ще в радянський період, але “бум” на неї припав на кінець 90-х років. У той час в країну почали імпортувати товари, зроблені на основі названої олії. З точки зору безпеки здоров’ю, відзначають хіміки-технологи, радянський маргарин викликав побоювання через велику кількість трансжирів, що доходять до 60%. Водночас, у молочних вершках вони становлять 6-8%. Компанії, що виробляють різні продукти, використовують вичавку з плодів пальми замість компонентів тваринного походження.

Після очищення відповідно до вимог ДСТУ названа сировина вже не несе загрозу здоров’ю. Разом з тим, є проблеми по засвоєнню вітамінів А і D, які містяться в ній. Фахівці розповіли, що сучасний маргарин містить зазначену олію, тоді як 10-20 років тому додавали в’язкий продукт, що отримується з насіння соняшнику.

Back to top button