Події

Повідомлено про підозру голові правління одного з найбільших ГЗК України за не…

Повідомлено про підозру голові правління одного з найбільших ГЗК України за несплату понад 2 млрд грн податків
 
????За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру голові правління одного з найбільших ГЗК України, яке здійснювало видобуток залізної руди.

????Йому інкриміновано умисне ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі та службове підроблення (ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

????За даними слідства, підозрюваний з квітня 2018 року по лютий 2022 року за попередньою змовою з головним бухгалтером та іншими особами подали до податкового органу податкові декларації з рентної плати за період 2018-2021 років, які містили завідомо неправдиві відомості, в частині заниження суми рентної плати.

????Це призвело до ненадходження до державного бюджету податків у сумі понад 2,2 млрд грн.

????При цьому службові особи гірничо-збагачувального комбінату були обізнані з порядком нарахування та сплати рентної плати, а також з об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.

????У кримінальному провадженні за цими фактами раніше повідомлено про підозру головному бухгалтеру цього ГЗК.

????Наразі підозрюваний утримується під вартою в іншому кримінальному провадженні – за фактом незаконного видобутку та використання корисних копалин, що завдало державі близько 157 млрд грн збитків.

????Досудове розслідування – БЕБ України, оперативний супровід – СБУ.

Back to top button