Цікаве

Чи так необхідні вітаміни C, D і цинк, як про них говорять

Чи так необхідні вітаміни C, D і цинк, як про них говорять

Зараз всі масово скуповують вітамін С, Д і цинк, щоб зміцнити імунітет, тим самим попередивши виникнення хвороб. Дійсно в цьому є сенс, тому що ці вітаміни можуть зміцнювати імунну систему. Але варто бути обережним і проконсультуватися з лікарем, перед тим, як скуповувати все з полиць аптек або онлайн-магазинів.

Вітамін С-це ключовий антиоксидант, що захищає клітини всього організму від пошкодження вільними радикалами, тим самим попереджаючи передчасне старіння організму. Він грає важливу роль в процесі вироблення енергії клітинами і необхідний для правильного засвоєння вуглеводів, синтезу жирів і білків. Крім того, вітамін C сприяє розщепленню холестерину, синтезу колагену, загоєнню ран і зміцненню імунітету.

Вітамін Д необхідний організму для регулювання рівня фосфору і кальцію, що сприяють здоров’ю кісток, зубів і серця. Вітамін D3 виробляється в організмі за рахунок поглинання сонячних УФ-променів і в обмежених кількостях надходить з їжею. Вітамін D3 корисний для імунної та серцево-судинної систем, щільності і структури кісток, а також для функціонування клітин. Він відіграє важливу роль в роботі більшості органів і систем організму і впливає на стан імунної системи.

Цинк підтримує природний захист нашого організму і важливий для здорової шкіри. Він необхідний для багатьох гормонів і діяльності репродуктивної системи. Також цинк потрібен для нюху, смаку і зору. Він є важливим мінералом, що підтримує здоров’я імунної системи і нормальну роботу клітин.

Але потрібно розуміти деякі нюанси. По-перше, цинк при прийомі витісняє з організму мідь, вони антагоністи. Антагоністи-це речовини, які зменшують або зводять нанівець корисні властивості вітамінів в організмі. Тому дуже важливо приймаючи цинк приймати також і мідь. В ідеалі потрібно здати аналізи і перевірити їх рівень в крові. Взагалі перед прийомом будь-яких вітамінів, якщо ви пили їх недавно – важливо здати аналізи. Але якщо в останні пів року вітаміни ви не пили, ви можете почати приймати хороший полівітамінний комплекс з робочими дозуваннями і активними формами вітамінів. Пам’ятайте, що у вітамінів є активні форми, які дійсно дають позитивний ефект. І є не активні форми вітамінів – вони не засвоюються організмом і в кращому випадку не дають результату, а в гіршому можуть навіть і нашкодити.

Важливо вибрати хороший вітамін С у формі sodium ascorbate або ліпосомальній формі. До речі, вважається, що саме ліпосомальна форма засвоюється організмом найкраще. Якщо раніше ви не приймали вітамін Д – вибираємо дозування 5-10 тисяч міжнародних одиниць. З вітаміном Д обов’язково п’ємо вітамін К2 в дозуванні від 45 до 100 мк, він допомагає краще і швидше засвоюватися вітаміну Д в нашому організмі.

Без попередньої здачі аналізів також можна приймати магній. Він бере участь більш ніж в 300 ферментних реакціях, у виробленні енергії, скороченні м’язів, роботі нервової системи і контролі рівня цукру в крові. Достатня кількість магнію в організмі позначається на здатності людини засипати ввечері і міцно спати всю ніч. Допустиме дозування магнію 400-800 мг на добу.

Ще нашому організму необхідний лецитин. Лецитин-це одне з основних речовин, необхідних для нормальної роботи людського організму. Він покращує роботу печінки, сприяє відтоку жовчі, прискорює регенерацію клітин печінки, перешкоджає утворенню жовчних каменів і навіть зміцнює нервову систему.

Ферменти і бетаїн-пепсин є основними нутрицевтиками для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Адже наш шлунково – кишкового тракту-це перший рубіж в боротьбі з вірусами і бактеріями. Чим здоровіше шлунково-кишкового тракту, тим міцніше наш імунітет. Ферменти покращують травлення, допомагаючи організму засвоювати поживні речовини і перетворювати їжу в енергію. Перешкоджають виникненню різних розладів травлення, включаючи метеоризм, здуття живота, розлад шлунка і нерегулярний стілець. Бетаїн-пепсин стимулює вироблення шлункового соку, тим самим підвищуючи кислотність. Тому приймати бетаїн-пепсин варто тільки в тому випадку, якщо ваша кислотність низька.

Це саме той мінімум, який можна пити без аналізів. Що ж буде якщо пити вітаміни бездумно? Можуть виникнути такі наслідки: занепад сил, шкірні висипання, нудота, блювота, болі в шлунку, втрата апетиту і навіть порушення в роботі нервової системи. Тому все ж приймати вітаміни краще за результатами аналізів і попередньо проконсультувавшись у фахівця.

Back to top button