Цікаве

7 ознак, які можна помітити на ранній стадії хвороби Паркінсона

Фахівці розповіли, які ознаки спостерігаються на ранній стадії хвороби Паркінсона. При цьому вражає мозок недугу відбувається поступова загибель рухових нервових клітин, в результаті чого розвивається тремор, ригідність м’язів, втрата рівноваги.

Змінюється почерк. За словами вчених, при розвитку хвороби Паркінсона можна помітити, що почерк людини міняється від великого до дрібного, при цьому також зменшуються відстані між словами, поля і проміжки між літерами. Крім того, почерк стає набагато менш чітким.

Змінюється нюх. Один з типових ранніх ознак хвороби Паркінсона – виникають проблеми з нюхом: ніс перестає вловлювати запахи, як раніше. Чому так відбувається, точної відповіді у науки поки немає. Але якщо людина помічає, що протягом тривалого часу у неї тримається відчуття зниклого нюху, варто звернутися до лікаря.

Змінюється спорожнення кишечника. Запори, які починають проявлятися на регулярній основі, також можуть бути раннім сигналом про хвороби Паркінсона. Справа в тому, що механізми розвитку недуги впливають на функції вегетативної нервової системи організму, яка «командує» травленням і позивами в туалет.

Змінюється настрій. У багатьох пацієнтів з хворобою Паркінсона за кілька років до діагнозу були помітні симптоми депресивних станів. При паркінсонізмі в організмі різко знижується вироблення нейротрансмітерів серотоніну і дофаміну, що визначають гарний настрій і спокій. Таким чином провісниками недуги можуть бути апатія, зникнення інтересу до тієї діяльності, яка раніше була важливою, емоційна пригніченість і відчуття безпорадності.

Змінюється якість сну. Сон людини може стати неспокійним, або раптом з’являється звичка розмовляти уві сні.

Змінюється сприйняття тіла. Якщо при здійсненні повсякденних справ виникає відчуття, що тіло перестає підкорятися, виникає незвична жорсткість суглобів або раптова м’язова слабкість, – це цілком може бути сигналом про ранню стадію хвороби Паркінсона. Краще обстежитися!

Мимовільна тремтіння. Неконтрольовані посмикування у великих пальцях, на ділянці підборіддя, губ або в кінцівках також не повинні пройти повз увагу. Про такий тремтіння потрібно обов’язково повідомити лікаря-невролога, якщо вона проявляється в стані стресу або втоми.

Джерело: МедікФорум

Back to top button