Україна

В ОП назвали причину високої інфляції в Україні


В ОП назвали причину високої інфляції в Україні

Причин збільшення інфляції в країні – кілька, справа не тільки в повномасштабній війні, що триває, зазначає Олег Устенко.

Рівень інфляції в Україні до кінця 2022 року становитиме в середньому 30%. Зараз вирішується питання, що робити з такою високою інфляцією. Про це повідомив радник президента України Олег Устенко в інтерв’ю Корреспонденту, опублікованому у середу, 23 листопада.

“Треба розуміти, що коли йдеться про рівень інфляції, то це усереднений показник. Він різний для різних верств населення. Але, звичайно, інфляція буде для всіх, і в середньому в країні вона становитиме близько 30% цього року. Зрозуміло, що щод окремих видів продуктів вона буде набагато більшою, якщо йдеться про продукти харчування, але інфляція буде меншою щодо непродуктових товарів”, – зазначив він.

За його словами, є різні причини зростання інфляції.

“Треба не забувати, що високий рівень інфляції взагалі у світі. Якщо подивитися на найбільші економіки світу, то там інфляція на рівні близько 10%, якщо йдеться про ЄС та США. Є країни, в яких інфляція набагато більша, зокрема у Туреччині, де за результатами цього року вона буде на рівні понад 70% Україна – це відкрита економіка і частково ми цю інфляцію імпортуємо собі. Коли зростають ціни на світовому ринку, вони зростають і у нас, особливо якщо йдеться про наші товари, що виробляються, і ті, що продаються на світовому ринку, або товари, які ми закуповуємо для наших власних потреб”, – пояснив радник глави держави.

Устенко також наголосив, що коли Росія знищувала українську інфраструктуру, вона також знищує звичні логістичні ланцюжки.

“Плюс вартість палива зростала досить швидко, якщо порівняти ціни в довоєнний час і зараз, то різниця дуже помітна. Паливо – це один із важливих компонентів, що впливає на собівартість продукції, бо у будь-якій продукції частина собівартості – це транспортні витрати. Мало того, що логістичні ланцюжки стали тривалішими, та ще й паливо подорожчало – і виходить, що собівартість продукції збільшується. Ці фактори також є драйверами інфляційного тиску, який ми відчуваємо”, – розповів урядовець.

Радник президента також нагадав про девальвацію гривні.

“Порівняйте той курсовий рівень, який був до війни, і зараз – помітна різниця. Тобто девальвація гривні – це теж джерело інфляції”, – резюмував він.

Нагадаємо, 10 листопада Держстат повідомив про зростання інфляції у жовтні.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button