Світ

У ЄК зробили прогноз стосовно €50 млрд для України

У ЄК зробили прогноз стосовно €50 млрд для України

Фото: mfa.gov.ua

Єврокомісія має “план Б” на випадок, якщо Угорщина все ж таки накладе вето на рішення про 50 млрд євро для України

Єврокомісар з питань бюджету Йоханнес Хан вважає, що лідери країн ЄС зможуть ухвалити перегляд бюджету до 2027 року.

Європейський союз, імовірно, схвалить перегляд бюджету до 2027 року, що передбачає 50 млрд євро для України. Угорщина має погодитися на рішення щодо перегляду бюджету, оскільки воно стосується і її власних інтересів. Про це  заявив єврокомісар з питань бюджету Йоханнес Хан в інтерв’ю Reuters

За його словами, Будапешт нині прагне захистити свої кордони від мігрантів, а перегляд бюджету передбачає 15 мільярдів євро на таку політику в рамках усього Євросоюзу.

“Цей пакет, він не тільки для України, у ньому є дещо для міграції, захисту кордонів, підтримки таких країн, як Туреччина, які тепер є добрими друзями Угорщини та навпаки, щоб отримати додаткові фінансові кошти”, – пояснив єврокомісар.

Єврокомісія має “план Б” на випадок, якщо Угорщина все ж таки накладе вето на рішення про 50 млрд євро для України, але посадовець відмовився його оприлюднювати.

Нагадаємо, лідери країн Євросоюзу повинні ухвалити “сміливі рішення” на саміті 14-15 грудня: погодитися розпочати з Україною переговори про членство, та продовжити її фінансову та військову підтримку.

Як відомо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що переговори про вступ України до ЄС “не на часі” і запропонував “замінник” членства в Євросоюзі. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button