Україна

Українці лідирують за кількістю отриманих дозволів на проживання в ЄС

Українці вже п’ятий рік поспіль отримують найбільшу кількість дозволів на проживання в країнах Європейського Союзу.  У 2020 році громадянам України було видано 601 200 перших видів на проживання в ЄС, що робить їх найбільшою групою громадянства серед усіх одержувачів, повідомив 1News Аналітичний центр Gremi Personal.

Зазначається, що працевлаштування стало основною причиною для отримання дозволів українцями (86% усіх перших дозволів на проживання). Польща очолила список  європейських країн, де українцям видали найбільше посвідок головне через роботу – 81% (488 900 дозволів), говориться у даних Євростату.

На другому місці за кількістю отриманих дозволів на проживання в країнах ЄС – громадяни Марокко (123 400 дозволів, з яких 56% були видані в Іспанії), на третьому –  громадяни Індії (79 270, з яких 14% були видані в Німеччині). На громадян цих країн припадало понад однієї третини (36%) всіх перших дозволів на проживання, виданих у 2020 році.

В цілому у 2020 році було видано близько 2,2 млн перших посвідок на проживання для громадян країн, які не входять до ЄС. Їх кількість зменшилася на 24% (або 706 000) у порівнянні з 2019 роком. І це перше падіння, яке спостерігається у зростаючій тенденції 2013-2020 років.

Зниження кількості перших дозволів на проживання в основному було спричинено пандемією COVID-19 та пов’язаними з цим обмеженнями на подорожі та адміністративними діями, які ввели національні органи влади.

«Польща – єдина країна ЄС, яка у пандемію дала іноземцям можливість приїхати легально працювати і продовжити своє перебування завдяки рішенням уряду. Таким чином громадяни України заповнюють брак робочих місць на польських підприємствах, багато з яких і під час пандемії нарощують обсяги виробництва», – стверджує віце-президент Gremi Personal Кароліна Шлєшинська.

Як повідомляв Аналітичний центр Gremi Personal, 86% посвідок на проживання для іноземців в Польщі у 2020 році отримали громадяни України. Більша частина карт побиту була пов’язана з роботою для іноземців.

Back to top button