Україна

Опитування: В Україні виросло до 44% число тих, хто перебував на фронті


Опитування: В Україні виросло до 44% число тих, хто перебував на фронті

Кількість людей здосвідом перебування в зоні бойових дій збільшилася внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

Кількість людей, що з досвідом перебування в зоні бойових дій збільшилася внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну (з 18% до 44%). Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг на замовлення Інституту соціології НАН України 6-10 жовтня.

Нині рівень емоційно дискомфортного стану, який відчуває індивід у відповідь на специфічні стреси і який призводить до негативних наслідків (психологічний дистрес), можна порівняти з другим півріччям 2020 р., коли населення очікувало чергової хвилі коронавірусу.

Близько 69% респондентів демонструють нормальний рівень психологічного дистресу, 21% – підвищений, 10% – високий.

До рейтингу стресорів (стресогенних чинників) від найтяжчих до найлегших входять:

  • травматичний досвід як важкі спогади,
  • стресори соціальної взаємодії та особистих вчинків,
  • погіршення умов життя, проблеми зі здоров’ям,
  • загроза для життя через війну.

Важливими ресурсами протидії стресу є:

  • спілкування поза роботою,
  • дозвілля,
  • робота.

Найсильнішими індивідуальними ресурсами є трудова та соціальна активність і оптимізм.

Значно гірша ситуація з емоційною стійкістю та відчуттям контролю над ситуацією.

Згідно з результатом опитування, окремі стресові стани від найменш поширених до найпоширеніших можна впорядкувати так: ворожість, депресія, соматизація, міжособистісна чутливість, тривожність, страх і погані передчуття, виснаження, параноїдальні ідеї.

Опитування провели по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) методом mixed mode із застосуванням Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) для рекрутингу респондентів і Computer Assisted Web Interviewing (CAWI) для відповідей респондентів за основним блоком анкети.

Вибірка включає 2767 респондентів і репрезентує жителів України віком від 18 до 69, які користуються смартфоном (орієнтовно – 74% дорослого населення України). Вибірка не включає українців, які тепер не перебувають в Україні.

Похибка вибірки з довірчою імовірністю 0,95 та врахуванням дизайн-ефекту становить ±2,1%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 9,5%.

Як ми вже писали, переважна більшість українців (81%) вважають, що національні вибори в Україні треба проводити вже після війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології

Крім того, більшість українців (60%) готова на відкладене в часі набуття членства в Європейському Союзі, щоб Україна могла відстояти свої інтереси під час переговорів. Про це свідчать результати опитування, проведеного 4-20 вересня Київським міжнародним інститутом соціології.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button