Звички, які роблять нас агресивними: відповідь психологів
Іноді людина не розуміє, чому в одну мить у неї різко падає настрій і доводиться зриватися на всіх. Психотерапевти виявили причини такої поведінки. За їхніми словами, це те, з чим ми щодня автоматично стикаємося – життя соцмережами, страшні фільми та нестача свіжого повітря.
Експерти назвали п’ять найпоширеніших звичок, які замість відволікання від згубних думок, навпаки, роблять людину роздратованішою і агресивнішою. Перелік їх та поради для подолання наводить 1News.
Перекус, коли голодний. Письменниця та психоаналітик з Канади Хізер Кент причиною дратівливості та млявості вважає нестачу енергії. Через це експертка радить вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.
“Спробуйте встановити будильник на кожні кілька годин, щоб перевіряти рівень голоду, або плануйте перерви на їжу свого дня”, – рекомендує Кент.
Перегляд “жахів” на ніч. Також канадська психотерапевтка упевнена, що перегляд навіть найулюбленішого, але кримінального серіалу на ніч не несе в собі нічого доброго, а лише стомлює свідомість та дратує думки.
“Через те, що ми не спимо і відволікаємось на телевізор, ми не лягаємо спати пізніше, і тоді ми говоримо: “О чорт, мені потрібно встати через п’ять годин. Якщо ми погано спимо, наступного дня відчуваємо дратівливість”, – вважає експертка і радить любителям телебачення дивитися наприкінці робочого дня “легкі” фільми та програми на нейтральні теми.
Замкненість у закритому просторі. Експертка із психоаналізу із Санта-Моніки Сьюзан Зінн з’ясувала, що для зниження рівня подразнення достатньо 30-хвилинної прогулянки на свіжому повітрі хоча б раз на добу. Якщо у вас немає часу зробити це протягом дня, то добре б прокинутися вранці на пів години раніше і отримати пряму дію природного світла.
Також психотерапевтка рекомендує відкласти ранкову чашку кави на кілька годин, тому що кофеїн – це стимулятор, який може спровокувати сплеск гормону стресу. Найкраще вжити вітамін D.
Миттєва перевірка повідомлень на телефоні. Статистика каже, що люди перевіряють свої телефони в середньому близько 50 разів на день. На це йде приблизно 20 хвилин. В результаті з’являються проблеми з тайм-менеджментом і відчуття пригніченості, а потім і загальна дратівливість.
“Після того, як ми спустилися в кролячу нору, ми лаємо себе за те, що відволікаємося і гаємо час, що засмучує нас, підриває нашу зосередженість і продуктивність. Тому ми шукаємо відволікання від розчарування, і цикл мінірозчарувань повторюється, продовжуючи останнє” , – сказав психіатр із Nevada Mental Health Тімоті Джейдер.
Тому телефон краще віднести в іншу кімнату або хоча б вимкнути функцію повідомлень, які спливають.
Занурення в новини про смерть. Кент стверджує, що дезінформація, теорії змови та попередження про пандемію в новинах можуть завдати величезної шкоди нашому психічному благополуччю.
“Все це призводить до посилення почуття дратівливості, агресії та гніву, і ми зазвичай дійсно залежні від цього циклу новин через пандемію”, – каже психотерапевт і радить дивитися новини двічі на день – вранці та ввечері.
Джерело: HuffPost