Цікаве

Як уникнути втоми та почуватися краще під час війни — поради психолога

Як уникнути втоми та почуватися краще під час війни — поради психолога

Зараз коли наші військові вже 17-й день ведуть запеклу боротьбу з окупантами, українці засинають і прокидаються з новинами. Постійні сповіщення про повітряні тривоги та ймовірні ракетні атаки сильно впливають на психічне здоров’я кожного з нас. Тому варто подбати завчасно про його відновлення. 

Психолог Світлана Ройз поділилась в ефірі «Сніданок. Онлайн», чому в умовах війни треба особливо дбайливо ставитись до свого психологічного стану.

               1.Перше, що нам потрібно для того, аби не «вигоріти» — це згадка про мирний час, пісні, квіти, усе, що поєднує нас зі світом. Це все профілактика вигорання. 

 Переживання стресу має різні етапи. У нас був етап активізації, адаптації, у стані гострого стресу ми не помічаємо втоми. Усі резерви націлені на виживання. У такому стані ми не відчуваємо, що нам потрібно в туалет, спати або їсти. І самі тоді ми виснажуємось. І треба не допустити до цього, оскільки це впливатиме на психологічний стан та на те, чи зможемо ми у такому стані надати допомогу іншим

         2. Інформаційний детокс. Фахівець рекомендує не перенасичувати себе негативними новинами та не репостити кадри подій, на які неможливо дивитись без почуттів. Потрібно  відволікатися на позитивні моменти:  при можливості, підтримувати контакти зі старими друзями та знайомими, та не забувати про ті речі, які можуть підняти настрій та рівень гумору.

Не забувайте – треба культивувати мрії про майбутнє. Життя обов’язково продовжиться, а ми маємо задуматись, чим ми будемо займатись у першу чергу, коли закінчиться війна. У нас мають бути сили, щоб відбудувати Україну

Back to top button