Цікаве

Як почати їсти менше солі для здоров’я: наукове дослідження

Ризик розвитку гіпертонії і серцево-судинних захворювань безпосередньо пов’язаний з надмірним споживанням солі. А скорочення її в раціоні знижує артеріальний тиск та поліпшує стан хворих на інші хронічні хвороби, пише 1News.

Чим шкідлива сіль для серця та інших органів?

Сіль сприяє затримці рідини в організмі, що призводить до ожиріння. А це, своєю чергою, підвищує навантаження на серце. До того ж медики давно довели, що великі порції солі спричиняють підвищення артеріального тиск.

За оцінками дослідників, близько 3 мільйонів смертей у всьому світі пов’язані з високим споживанням солі. Саме харчові звички, тобто високий вміст солі та солоних продуктів у раціоні й низький – клітковини (фруктів та овочів), впливають на тривалість життя.

Надмірне споживання солі насамперед пов’язане з підвищеним ризиком гіпертонії та серцево-судинних захворювань. Медики єдині у думці: споживання солі важливо зменшувати. Але не всім це вдається.

Як почати їсти менше солі для серця

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, на день людині треба не більше 5 г солі. Багато хто забуває, що сіль – це не тільки та, яку ми кладемо в супи, м’ясо, гарніри та інші страви. Основні джерела споживання солі – це хлібобулочні вироби, крупи, готові м’ясні та молочні продукти. Міститься сіль у майонезах, кетчупах, консервах та інших перероблених продуктах, які власне взагалі не корисні.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, на день людині треба не більше 5 грамів солі

Тому важливо не лише класти менше солі у страви, а й знизити споживання продуктів із вже доданою сіллю. Той же майонез можна приготувати вдома, не кладучи сіль. Або запекти в духовці шматок несолоного м’яса, відмовившись від ковбаси або сосисок.

А ще для тих людей, яким складно контролювати кількість споживаної солі, дослідники розробили дозатор (Salt Control H). Він пропонує людині дози солі відповідно до вікових характеристик та кількості приготованих страв. Поки що обладнання випробовують, але дослідники вже впевнені, що дозатор допоможе їсти менше солі.

Джерело: Nutrients

Back to top button