Цікаве

Як будуть святкувати Новий рік 2019 у Києві

Цього року суцільної, великої 100-річної ялинки на Софійській площі у Києві, швидше за все, не буде.

Причина — складнощі з доставкою дерева у столицю. Про це розповів організатор новорічних свят у Києві Folk Ukraine Ігор Добруцький, передає 1News.

“Точно ми вирішимо через декілька днів. Але, швидше за все, суцільної ялини, як у попередні роки, не буде. Немає нормальних доріг і немає нормального транспорту, щоб її доставити”, — сказав Добруцький.

“Основна проблема, що дороги в лісництві, де можна взяти ялинку, розбиті, це суцільний бруд. Поки що погода нормальна, земля замерзла, але хто знає, що буде через декілька днів. Дуже складно вивезти таке величезне дерево з лісу”, — каже Добруцький.

За словами організатора, зараз лісництва безкоштовно надають великі ялинові гілки, з яких можна змонтувати ялинку на Софійській площі. Фактично можна зробити її із окремих ялинових “лап”. До того ж, важливо як ляжуть на новорічну ялинку прикраси. “Сама конструкція повинна бути міцною і красивою, щоб і іграшки, і прикраси, гірлянди лягли на неї красиво”, — зазначив Добруцький.

Також на рішення організаторів вплинула думка містян та екологів про те, що не варто губити 100-річне дерево заради декількох тижнів свята. “Ми не хочемо, щоб навколо був шум, ми ж живемо в одному місті і з містянами, і з екологами”, — пояснив Добруцький.

Крім ялинки, традиційно між Софійською та Михайлівською площами будуть дерев’яні будиночки, в яких можна купити глінтвейн, частування і сувеніри. Правда, як правило, ціни в них досить високі. “У цьому році ми налаштовуємо орендарів будиночків на те, щоб класичний глінтвейн коштував 40-50 грн. Усе інше вже на їхній розсуд”, — заявив організатор.

З’явиться тут і резиденція Святого Миколая. Селфі з ним коштуватиме 25 грн. За словами Добруцького, у ціну входить і можливість подивитися музей новорічних іграшок і навіть отримати невеликий подарунок.

Зараз на всіх майданчиках новорічних гулянь — Михайлівська та Софійська площі, Поділ — йдуть монтажні роботи. А 8 грудня уже мають приступити до встановлення ялинки.

Як раніше повідомлялось, цього року ялинка буде трохи нижчою, ніж у минулому — висотою 25-27 метрів. Прикрашати зелену красуню будуть іграшки у вигляді срібних і білих кристалів. Усього на ялинку повісять до 10 тонн гірлянд, довжина яких становитиме 10 кілометрів.

Темою головної ялинки країни стане північне сяйво. А новорічне містечко буде оформлене в стилі картин української художниці Марії Примаченко. За мотивами героїв картин художниці будуть виконані світлові фігури та іграшки.

Джерело: Folk Ukraine в Facebook

Back to top button