Цікаве

Вітамін, який захищає від раку кишечника: експерт

Жінки, які вживають достатню кількість продуктів, багатих вітаміном D, менше ризикують захворіти на рак кишечника до 50 років, ніж ті, хто недоотримує його. Онколог Іван Карасьов на своїй сторінці в соціальній мережі розповів про вітамін, який знижує ризик розвитку раку кишечника.

Він повідомив, що на даний момент все більше пацієнтів молодше 50 років виходять з кабінету онколога з невтішним діагнозом, розповідає 1News.

“Рак кишечника молодшає, і ця тенденція не дає спокою лікарям усього світу”, – зазначив доктор.

 

Карасьов розповів про дослідження американських вчених з Інституту ракових досліджень Дана-Фарбер про зв’язок вітаміну D з раннім розвитком хвороби.

У дослідженні взяли участь 94 205 американських медсестер 25 – 42 років. За час експерименту у 111 жінок був діагностований ранній колоректальний рак. У 3 317 жінок в кишечнику були знайдені передракові поліпи.

 

Лосось

 

“Аналіз показав, що жінки, які вживають достатню кількість продуктів, багатих вітаміном D, менше ризикують захворіти на рак кишечника до 50 років, ніж ті, хто недоотримує його. 300 МО вітаміну D в день вдвічі знижують ризики раннього розвитку раку.

Це 3 склянки молока або 100 грамів лосося. Ризик появи поліпів до 50 років у людей без дефіциту теж був в 2 рази нижче. З незрозумілої поки причини профілактичний ефект одержуваного з продуктами вітаміну D був значно більш вираженим, ніж від добавок вітаміну D”, – відповів онколог.

Джерело: Clutch

Back to top button