Цікаве

Тополиний пух не викликає алергію: як це насправді відбувається

Наприкінці весни і в червні, першому місяці літа, багато українців скаржаться на сльозотечу, почервоніння очей, чхання і нежить. Так проявляється алергія на тополиний пух. Але чи дійсно винні тополі і як полегшити собі життя під час їхнього цвітіння – з’ясовував Василь Богайчик, передає 1News.

Щоб тополиний пух або інші алергени не заважали насолоджуватися природою, можна вирушити в мініподорож під Києвом. Або створити літо своєї мрії собі самому. А щоб поліноз або інша алергенна реакція вас не турбували, важливо знати “ворога в обличчя” і постаратися себе захистити.

Як проявляється алергія на тополиний пух і не тільки

Найпоширеніші симптоми реакції на будь-який алерген, зокрема і на тополиний пух, такі:

  • свербіж шкіри, набряклість і навіть червонуваті висипання;
  • закладеність носа, свербіж і чхання, рідкі виділення з носа, нежить;
  • почервоніння очей, хворобливість і припухлість повік, постійне бажання потерти очі;
  • перхота в горлі і задишка без причини;
  • відсутність підвищеної температури.

Чому медики кажуть, що винен зовсім не пух?

Довго вважали, що сезонну алергію викликає саме пух тополі. Однак сам по собі тополиний пух – це не алерген: викликати реакцію ще може пилок, коли дерево цвіте.

 

Тополиний пух може дратувати очі, викликаючи сльозотечу та печіння

 

А пух – це вже насіння, відзначає лікар-алерголог Людмила Забродська, однак разом з пухом може розноситися і пилок, й інші алергени. Пух може подразнювати очі, але сам він загалом безпечний.

Як послабити подразнення, які викликає тополиний пух

Алерголог радить людям з реакцією на тополиний пух не виходити на вулицю без маски й окулярів, а повертаючись додому, обов’язково вмиватися. Ось ще кілька порад, які допоможуть зменшити вплив алергенів на організм:

  • Найвища концентрація тополиного пуху і пилку в повітрі – у період з 11-ї до 18-ї години, особливо в суху і вітряну погоду. Алергікам не рекомендується виходити в цей час з дому.
  • Для профілактики алергії в домашніх умовах важливі: вологе прибирання, провітрювання, потрапляння природних променів сонця, які справляють бактерицидний ефект.

Також потрібно мінімізувати предмети побуту, які накопичують на собі багато пилу, закривати вікна москітною сіткою або вологою марлею, щоб пух не попадав у житло. Позбутися від алергії назавжди допоможе алерголог, але терапія індивідуальна для кожної людини, тому потрібно проходити обстеження, визначати алергени. Також доведеться міняти спосіб життя, харчування, організацію побутових умов – це допоможе максимально уникати контактів з алергенами.

Джерело: Сьогодні

Back to top button