Повільний метаболізм: 8 симптомів, які вказують на це
Метаболізм може знижувати активність природним чином, в зв’язку з віком. Але також таке уповільнення може бути наслідком деяких захворювань. Фахівці назвали симптоми, які дозволяють зрозуміти, що метаболізм став повільнішим.
З-за того, що обмін речовин сповільнюється, підтримувати себе у формі стає складніше: зайвий жирок в тілі накопичується швидко, а йде повільно. Експерти попереджають: у віці 35-40 років метаболізм починає повільно сповільнюватися практично у всіх. Щоб не набирати зайві кілограми на цьому етапі життя, слід більш вимогливо і прискіпливо підходити до свого раціону, підтримувати регулярну фізичну активність.
Вказувати на те, що метаболізм став повільнішим, можуть наступні симптоми.
Безпричинний набір ваги. Ваше меню залишилося колишнім, а фігура – округлилася.
Втома. Відчуття втоми є показником того, що організм менш активно, ніж раніше спалює енергію.
Тьмяна суха шкіра. Уповільнення метаболізму пов’язано з погіршенням кровопостачання, що позначається на тому, як виглядає шкіра. Вона недоотримує поживних речовин, стає тьмяною і схильною до сухості і лущення.
Тендітні нігті. Та ж причина, що і у випадку зі шкірою. Погіршення кровотоку веде до нестачі поживних речовин в клітинах і тканинах на периферії тіла. Конкретно нігті починають розшаровуватися і стають ламкими, явно хворими на вигляд.
Волосся, яке випадає. Шевелюра від уповільнення метаболізму страждає нарівні зі шкірою і нігтями. Брак поживних елементів призводить до уповільнення росту волосся і їх посиленого випадання.
Головний біль. Уповільнення метаболізму може бути наслідком зниженої функції щитовидної залози. Це може виражатися в таких симптомах, як головні болі, що почастішали, для яких характерна напруга в області чола і навколо очей.
Мерзлякуватість. Повільний обмін речовин сприяє зниженню температури тіла. В результаті з’являється відчуття мерзлякуватості, ознобу, характерного застудженого стану.
Відсутність інтересу до сексу. Якщо уповільнення метаболізму пов’язано зі зниженням вироблення гормонів щитовидної залози, то при цьому скоріше всього буде спостерігатися і низький рівень статевих гормонів, що виражається в стиханні статевого потягу.
Тяга до солодкого. До зниження активності метаболізму в організмі може призводити таке небезпечне явище, як резистентність до інсуліну, при якому клітини не реагують на нормальний рівень гормону інсуліну, знижує цукор у крові. Одним ознак резистентності до інсуліну є сильна тяга до солодкого і вуглеводів.
Джерело: МедікФорум