Цікаве

Названо неправильне харчування, яке викликає безсоння

Безсоння можна пояснити безліччю причин, зокрема неправильним харчуванням. Те, що ми їмо перед сном, може як позитивно, так і негативно вплинути на нашу здатність засинати. Вчені назвали інгредієнти страв, від яких варто відмовитися перед сном, пише 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Австралійські дослідники запропонували групі молодих людей харчуватися за певною схемою перед сном. Добровольців розділили на дві групи: одні їли більш прісну їжу, інші заправляли свою вечерю гострим соусом і гірчицею.

Учасники другої групи проводили менше часу як у легкій фазі циклу сну, так і в глибокій, повільній стадії. Таким чином, їм було потрібно більше часу на сон, але спали вони при цьому менше.

Справа в тому, що після гострої пиши у людей підвищувалася температура тіла, через це якість сну погіршувалася. Крім того, гостра їжа здатна викликати розлади шлунка, наприклад, печію або болі у верхній частині живота, що також перешкоджає здоровому сну.

Експерти назвали й інші страви, після яких важко заснути. Серед них важка або калорійна їжа, яку складно перетравлювати, смажені страви, цитрусові, газовані і кофеїновмісні напої, алкоголь і м’ята.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button