Цікаве

Названо 6 ранніх ознак предіабету, які варто знати кожному

Названо 6 ранніх ознак предіабету, які варто знати кожному

Зміст статті

Підступність цього захворювання в тому, що воно протікає практично безсимптомно, і якщо у вас немає звички регулярно контролювати рівень глюкози в крові, ви можете навіть не знати про те, що перебуваєте в небезпеці. На щастя, є певні симптоми, а також фактори, що підвищують ризик розвитку цього захворювання — і якщо уважно спостерігати за своїм станом, можна вчасно помітити тривожні сигнали і вжити заходів. На щастя, при своєчасній зміні дієти і способу життя можна зупинити розвиток захворювання і повернути організм в норму. Отже, ні в якому разі не пропускайте ці симптоми.

Втомлюваність

Один з перших ознак предіабету – підвищена стомлюваність і відчуття втоми, що виникає навіть після невеликих навантажень. Це викликано коливаннями рівня цукру в крові – і найкращим способом боротися з ними вважається фізична активність. Тому, навіть якщо ви відчуваєте себе не дуже добре, виходьте на прогулянку або робіть кілька вправ — швидше за все, ви відразу відчуєте себе краще.

Втрата ваги

Будь-яка необгрунтована втрата ваги – привід якомога швидше звернутися до лікаря. Якщо ви не змінювали дієту, не збільшували фізичну активність, а кілька кілограмів кудись поділися, варто якомога швидше звернутися до лікаря – і перевірити рівень глюкози в крові. Як не дивно, на початкових стадіях діабету пацієнти часто втрачають вагу: це пов’язано з тим, що через почастішання сечовипускань організм спалює більше калорій, а потім намагається компенсувати витрачене, посилюючи апетит. Так що якщо ви їсте більше звичайного і при цьому худнете, саме час перевірити рівень цукру в крові.

Зниження зору

Підвищений рівень цукру в крові може призвести до звуження або пошкодження кровоносних судин в очах, що викликає погіршення зору. У кожного десятого пацієнта з предіабетом зареєстровано ретинопатія – погіршення зору. Тому якщо ви стали гірше бачити, вам варто не тільки звернутися до офтальмолога якомога швидше, але і здати кров на цукор.

Темні плями на шкірі

Потемніння в області ліктів, колін, пахв і шиї — один з найсерйозніших симптомів, які ні в якому разі не можна ігнорувати. Надлишок інсуліну викликає прискорений ріст клітин – і з’являються темні, бархатисті на дотик плями. Якщо ви помітили щось подібне, якомога швидше зверніться до лікаря.

Порушення сну

Чим гірше ми спимо, тим нижчий рівень інсуліну в організмі. Крім того, недосип призводить до підвищеного вироблення гормону стресу кортизолу, який підвищує резистентність клітин до інсуліну. Тому чим гірший Ваш сон, тим вище ризик предіабету.

Полікістоз яєчників

Ще одним фактором, різко підвищує ризик розвитку діабету, є синдром полікістозних яєчників. Дослідники поки не можуть пояснити причину цього зв’язку, але впевнені, що залежність пряма. З цієї причини, якщо ви коли-небудь страждали СПКЯ, вам варто регулярно перевіряти рівень глюкози в крові.

Back to top button