Цікаве

Названі 5 найкращих поєднань продуктів для боротьби із запаленням

Коли поєднуються певні інгредієнти, ефект їх поживних речовин посилюється, і в тому числі посилюються протизапальні ефекти. Експерти визначили кращі продуктові пари для боротьби із запаленням, про що повідомляє журнал Prevention.

Листова зелень і оливкова олія. Поєднання зелених листових овочів і джерела здорового жиру покращує засвоєння антиоксидантів, таких як лютеїн і бета-каротин. Лютеїн зменшує запалення очей, допомагає запобігти розвитку їх нейродегенеративних порушень (вікова дегенерація жовтої плями). Інший антиоксидант, бета-каротин, знижує довічне запалення у літніх людей.

Сочевиця і лимон. Жінки в пременопаузі і в періоді менопаузи схильні до ризику зниження еритроцитів в крові і розвитку анемії через нестачу заліза в організмі. Вживання в їжу продуктів, багатих залізом, таких як сочевиця і квасоля, разом з цитрусовими продуктами з високим вмістом аскорбінової кислоти і каротиноїдів (лимони) значно збільшує кількість заліза, яка поглинається організмом.

Малина і виноград. Малина містить елагову кислоту, яка посилює дію речовини кверцетину, що міститься у винограді. В поєднанні вони є дуже потужним засобом для боротьби із запаленнями: така комбінація ефективна, зокрема, для зниження ризику серцево-судинних захворювань, остеопорозу та раку легенів.

Часник і цибуля. Наукові дані говорять про те, що часник і цибулю добре вживати не тільки разом, але ще й у поєднанні з цільнозерновими продуктами, конкретно з бурим рисом та пшеничним зерном: в такому ансамблі організм краще засвоює цинк, діє як дуже сильний антиоксидант і знижує ризик хронічних захворювань, пов’язаних із запаленням, таких як атеросклероз, рак, нейродегенерація та імунологічні порушення.

Мигдаль і кефір. Додайте трохи нарізаного мигдалю в склянку з кефіром. Клітковина мигдалю діє як пребіотик, який живить пробіотики, що містяться в кефірі. В результаті виходить супер-напій для прискорення зростання корисних кишкових бактерій, які борються з хронічним кишковим запаленням і підсилюють імунний захист.

Back to top button