Цікаве

Лікарі назвали професії, через які може з’явитися безпліддя

Лікарі назвали професії, через які може з’явитися безпліддя. Дослідження проводилися фахівцями науково-дослідного інституту імені академіка М. Ф. Ізмерова.

Як відомо, на репродуктивні функції людини впливають стан здоров’я, спосіб життя, шкідливі звички, раціон харчування і багато іншого. Нещодавно науковці вивчили, як рід діяльності може вплинути на можливість мати дітей, і виявилося, що зв’язок дуже тісний. Вони склали список професій, які згубно позначаються на здоров’ї людини.

Очолюють список професії, пов’язані з хімічними речовинами – ливарники, оператори заправних станцій, штукатури, маляри, чистильники, гальваніки. Далі по рейтингу йдуть професії, які передбачають підняття важких вантажів і виснажливі фізичні навантаження. У зоні ризику знаходяться в першу чергу жінки.

На третьому місці знаходяться медичні працівники, які проводять робочий час в лабораторіях та інфекційних відділеннях. Вони наражаються на небезпеку через постійний контакт зі шкідливими мікроорганізмами. Також існує високий ризик появи безпліддя у працівників тваринництва, очисних систем і легкої промисловості.

Не варто забувати про потенційно небезпечні професії в екстремально низьких або високих температурних режимах, магнітних і електричних випромінюваннях. Останніми в списку є працівники, які відчувають постійну вібрацію – водії, шліфувальники, клепальники та інші.

Back to top button