Цікаве

Фактор, який посилює руйнівну дію алкоголю на печінку

Дослідження показало, що фактором, що посилює руйнівну дію алкоголю на печінку, є надлишок ваги.

Вчені з Австралії, що представляють Сіднейський університет і Університет Нового Південного Уельсу, займалися аналізом того, як зайва ваги і ожиріння впливають на «алкогольні» хвороби печінки. Згідно з висновками дослідників, “люди з надмірною вагою або ожирінням, які вживають алкоголь, піддаються більшому ризику захворювань печінки і смерті від них».

Вченими була проаналізована інформація, що стосувалася майже 500 000 чоловік віком від 40 до 69 років. Фахівці перевіряли зміни в їхньому здоров’ї за 10,5 років. Вони встановили, що люди з надмірною масою тіла більше ризикували здоров’ям печінки через споживання алкоголю навіть якщо не зловживали спиртним, випиваючи в рамках існуючих норм. У порівнянні зі стрункими учасниками їм був властивий “більш ніж на п’ятдесят відсотків більший ризик захворювання печінки”.

Дослідження показало, що серед людей, що зловживають спиртним, підвищені ризики алкогольної жирової хвороби печінки, а також смерті від її наслідків. При надмірній вазі вони стають найбільш істотними.

Джерело news24.in.ua

Back to top button