Цікаве
Евакуйовані театри з Харкова і Маріуполя виступили у Кропивницькому
На 52-му театральному фестивалі під гаслом “Музи не мовчать” виступали евакуйовані і запрошені колективи.
У Кропивницькому відбувся 52-й театральний фестиваль Вересневі самоцвіти, де виступили евакуйовані театри з Харкова і Маріуполя, а також запрошені колективи з Чернігова, Вінниці, Києва.
Через повномасштабне російське вторгнення мистецький захід відбувся під гаслом “Музи не мовчать”. Фестиваль пройшов без анонсів та афіш, а квитки не продавали у касі.
Відкривав фестиваль спектакль Донецького академічного обласного драматичного театру з Маріуполя “Крик нації”, який розповідав про життя та долю закатованого радянським режимом поета-дисидента Василя Стуса.
Відомо, що у день, коли було скинуто авіабомбу на Драматичний театр, унаслідок чого загинуло не менш як тисяча людей, у ньому шукали притулку актори, які вийшли на сцену театру Кропивницького 20 вересня.
У рамках мистецького заходу також було представлено спільний проект Харківського державного академічного українського драматичного театру і Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру за драматичним твором Сергія Жадана, який містить розповідь про драматичну історію життя двох братів влітку 2014 року у Донецьку.
Зазначається, що організатори сумнівалися, чи варто проводити цьогорічний фестиваль, адже безпека і фінансування були на першому плані. Втім, меценати вирішили підтримати участь у фестивалі театрів з інших міст.
“Підтримка української культури – це про підтримку українського духу і збереження нашої ідентичності. Коли росіяни руйнують наші міста, важливо боротися за те, що робить нас українцями, – наш культурний код, який їм ніколи не вдасться зруйнувати”, – сказала директор Фонду сім’ї Довгих “Можемо разом” Оксана Гуляєва.
У театральному фестивалі також узяли участь Київський академічний драматичний театр на Подолі зі спектаклем “Сто тисяч”, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка зі спектаклем “Приборкання норовливого”, Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького з постановкою “Ціна життя” та народний хореографічний ансамбль “Світанок” зі спектаклем-реквієм “Тінь весни”.
Раніше повідомлялося, що Міністерство культури та інформаційної політики України виступає проти будь-якого культурного діалогу з агресором.
Італія допоможе Україні відновити театр у Маріуполі
Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news