Цікаве

Експерти розповіли про небезпеку гарячої ванни для здоров’я

Експерти назвали несподівані загрози прийняття гарячої ванни. Особливо небезпечна ця приємна процедура для судинної системи організму.

Фахівці впевнені, що довго ніжитися в гарячій ванні може бути небезпечно для здоров’я організму. Процедура в середньому не повинна тривати довше 12 хвилин. Більш довге перебування у воді, нагрітій майже до стану окропу, може спровокувати загострення хронічних захворювань серця і судинної системи. Якщо область грудей довго знаходиться в гарячій ванні, може статися збій серцевих ритмів. У свою чергу розширення судин здатне привести до зниження кров’яного тиску якщо людина страждає гіпотензією. У кращому випадку це закінчиться непритомністю.

Не менш небезпечна гаряча ванна і для людей з підвищеним тиском. Процедура може призвести до сильного запаморочення. Небажано купатися також при захворюваннях щитовидної залози, кісті, ендометріозі, міомі і маститі. Крім цього під час довгого миття змиваються з шкірних покривів багато корисних мікробів, які є перепоною для різних інфекцій. До того ж зникає жирове мастило, що забезпечує шкірі м’якість. У підсумку вона стає роздратованою, сухою і зморшкуватою.

Небезпечні для організму і миючі засоби, які, як правило, супроводжують миття. Вони можуть привести до утворення ранок і навіть інфекційних уражень, в тому числі розвитку екземи, акне та інших шкірних захворювань.

Шкідлива, на думку експертів, і мочалка, без якої складно уявити цю водну процедуру. З одного боку цей предмет гігієни дійсно очищає шкіру від відмерлих частинок, але з іншого – вони всі залишаються на її поверхні. Іншими словами, наступне використання мочалки супроводжується поверненням раніше зібраних мікроорганізмів. Міняти її слід раз на місяць.

Back to top button