Цікаве

Чому подорожі — корисно для здоров‘я: наукове дослідження

Не секрет, що подорожі збагачують нас духовно, розвивають особистісні якості і чудово відбиваються на душевному стані.

Але, крім усього цього, подорожі, як виявилося, дуже корисні для фізичного і психічного здоров’я людини. 1News розповідає наукові підтвердження того, що подорожі — один з найважливіших факторів відмінного самопочуття і міцного здоров’я людини.

Завдяки подорожам ви постійно піддаєтеся впливу різної навколишнього середовища, що сприяє виробленню сильних антитіл і значно зміцнює імунну систему

Антитіла — це білкові сполуки, які захищають імунну систему від шкідливих мікроорганізмів. Дослідження показують, що незначні забруднення і захворювання в дійсності роблять ваше тіло і кишечник сильніше. Це зовсім не означає, що не слід дотримувати правила гігієни в дорозі. Потрібно обов’язково мити руки і використовувати дезинфікуючі засоби, але кілька нових бактерій тілу точно не зашкодять. Коли ви подорожуєте, ваш організм пристосовується до тисячам нових мікроорганізмів.

Подорожі знижують рівень стресу

7 наукових фактів, які доводять, що подорож корисно для здоров'я

На сьогоднішній день є наукові докази того, що подорожі роблять людину більш щасливою, зменшують депресивні стани і сприяють розслабленню нервової системи. Дослідження показують, що вже через 3 дні після початку відпустки людина починає відчувати себе набагато краще, знижується рівень тривоги. Цей ефект зберігається ще протягом декількох тижнів після повернення з поїздки.

Подорожі благотворно впливають на стан мозку

Подорожі збагачують ваш розум. Ви зустрічаєте нових людей, адаптуєтеся до нових ситуацій, стаєте більш обізнаним в глобальному плані. Це чудово, оскільки новий досвід підвищує когнітивну гнучкість мозку, дозволяє зберігати гостроту і чіткість мислення. Дослідження показали прямий зв’язок між подорожами і розвитком творчих здібностей, розширенням культурного свідомості, а також особистісним зростанням. Згідно з даними Journal of Personality and Social Psychology, ті, хто подорожує і навчається за кордоном, як правило, більш відкриті і емоційно стабільні.

Подорожі знижують ризик серцево-судинних захворювань

Справа в тому, що люди, які віддаляються від своїх будинків і звичної обстановки під час відпустки, як правило, менш напружені й тривожні. Крім того, вони мають можливість відпочити від стресових факторів. Дослідження Framingham Heart Study показало, що чоловіки і жінки, які щороку подорожують, рідше страждають від серцевих нападів та інших хвороб серця.

Подорожі тримають ваше тіло у формі

7 наукових фактів, які доводять, що подорож корисно для здоров'я

Незважаючи на те, що в сучасному світі подорожі часто пов’язані з тривалими просиджуванням в різних салонах транспортних засобів, вони все ж надають безліч можливостей для фізичної активності. Як би там не було, в подорожах ми ходимо по вулицях набагато більше, ніж удома. Навіть якщо під час відпустки ви плануєте всі дні проводити на пляжі, ходіння по піску змусить ваші м’язи працювати в два рази більше звичайного.

На Землі безліч місць, що володіють цілющими властивостями

Це неможливо відтворити на задньому дворі власного будинку. Під час подорожей ви можете відвідати гарячі джерела Туреччини, Ісландії або Коста-Ріки. Їх мінеральні води поліпшать вашу шкіру, знімуть біль і стрес, посприяють регенерації тканин. Крім того, на нашій планеті існують місця з енергетичними вихорами, в яких концентруються сили Землі, що активізують зцілюють і омолоджуючі процеси. Одними з найбільш відомих енергетичних точок є Стоунхендж, піраміди в Єгипті, а також Седона і Арізона в США.

Подорожі продовжують ваше життя

7 наукових фактів, які доводять, що подорож корисно для здоров'я

Те, що подорожі сприятливо позначаються на тривалості життя — факт. Всі форми подорожей (будь то локальні або глобальні) удосконалюють наше життя і покращують її якість. Зниження стресу, підтримання оптимальної фізичної форми і поліпшення мозкової діяльності, безумовно, підвищують шанси на довголіття.

Джерело: mapme club 

Back to top button