Цікаве

6 продуктів, які відмінно зміцнюють кістки

Молоко постачає організм корисним для кісток кальцієм, але вживати молоко можуть не всі. Медики підказують: існують і інші продукти, які довели здатність зміцнювати кістки і знижувати ризик переломів.

Кисломолочні продукти. Йогурти, кефір і сметана можуть добре засвоюватися і при непереносимості лактози. Багато вчених вважають, що вживання кисломолочних продуктів більш корисне для дорослих людей, ніж молоко і його похідні. В тому числі і для зміцнення кісток. Дослідження, котре проводилося в Швеції показало, що споживання кисломолочних продуктів зменшує у жінок ризик переломів на 10 відсотків, а ризик ранньої смертності – на 15.

Зелений чай. Вченими Техаського університету було встановлено, що щоденне вживання 5 чашок зеленого чаю підвищує щільність кісток за три місяці. Вживання 3 чашок зеленого чаю в день ефективно скорочує ризик переломів стегна у жінок і чоловіків старше 50 років.

Чорнослив. Наявні наукові дані говорять про те, що чорнослив сприяє уповільненню втрати кісткової маси. Вчені рекомендують включати чорнослив в раціон жінок, що вступили в менопаузу. У цей період життя у них кістки слабшають особливо інтенсивно. Експерименти показали, що жінки, що вживають чорнослив, мають більш високу мінеральну щільність кісткової тканини.

Сир. Цей продукт відрізняється високим вмістом вітаміну К2, який сприяє зміцнення кісток. Особливо насичені їм такі сорти сирів, як гауда, брі, едам, чеддер, швейцарський.

Апельсини та інші продукти з вітаміном С. втрата мінералів в кістковій тканині посилюється через нестачу цього вітаміну. В ході випробувань на гризунах з’ясувалося, що вживання м’якоті апельсина допомагає підвищити показники міцності кісток. Медики радять вживати фрукти й овочі з високим вмістом вітаміну С – крім апельсинів це полуниця, брюссельська капуста, солодкий перець, диня, ананас, ківі, цвітна капуста.

Шоколад. Вчені відзначають, що щільність кісткової тканини пов’язана з рівнем магнію, який зменшується в ній з віком. Магній необхідний для перетворення вітаміну D в його активну форму і для засвоєння кальцію.

У більшості дорослих людей рівень магнію в організмі швидше низький, ніж нормальний. Фахівці радять вживати в їжу темний шоколад з вмістом какао не нижче 70% – це відмінне джерело магнію.

Джерело: МедікФорум

Back to top button