Ексклюзивне

Перші кандидати від округів у Києві: громадські активісти, «кримінальний авторитет» та продюсер співачки

Двоє з кандидатів подали від свого імені програму президента Володимира Зеленського. Ще в одного в програмі обсценне гасло про Путіна.

Центральна виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів у нардепи, що балотуватимуться у Києві. Спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» проаналізували дані зареєстрованих на сьогодні кандидатів: хто ці люди і що вони пропонують. Журналісти 1News доповнили інформацію громадської організації своїми даними.

У Голосіївському районі столиці (округ №211) хоче представляти інтереси виборців у майбутньому парламенті Всеволод Філімоненко. Чоловіку 32 роки, він родом з Луганська. Зараз живе у Київській області. Зазначив, що є членом партії «5.10». У поданій програмі пан Філімоненко обіцяє «Казку втілити в життя» (так звучить заголовок). Але мова йде про казку Володимира Зеленського. Адже програма перегукується із тою, що була у діючого президента, коли він балотувався на пост. Це спершу помітили активісти руху «Чесно».  Якщо текст Філімоненка перевірити на онлайн-платформі з виявлення плагіату, то він на 98% співпадає із програмою Володимира Зеленського.

Всеволод Філімоненко

Філімоненко відомий тим, що у 2017 році постраждав від антикорупціонера Віталія Шабуніна. 1News писало про те, що голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін напав на блогера Всеволода Філімоненка. За словами Філімоненка, удар був настільки сильний, що лікарі йому діагностували «перелам щелепи» і він просто вимушений був захищатися від ще одного удару, застосувавши балончик. Згодом Філімоненко тривалий час судився з Шабуніним.

Філімоненко брав активну участь в організації акції проти Вадима Рабіновича, а також у багатьох інших мітингах.

Ще одним кандидатом по 211 округу є Артем Дубров, 1993 року народження. Про себе пише, що є помічником-консультантом народного депутата України. На сайті «Посіпаки» зазначається, що він працює помічником депутата від Радикальної партії Сергія Рибалки. Дубров є членом партії «Народна правда», від якої він і висувається по цьому округу. Власне сам Дубров є керівником цієї партії з 1 березня 2019 року. За даними онлайн-системи «YouControl», партія була створена в грудні 2015 року.

Також Дубров є віце-президентом Всеукраїнської Асоціації Криптовалют та Блокчейн.

У своїй програмі Дубров пише, що «вирішив балотуватися в народні депутати по Голосіївському району міста Києва, тому що це його рідний район, по котрому він зчісує взуття з самого народження. По-друге, тому що вже остогидла нинішня політика влади, зубожінню від якої немає краю». Серед його пріоритетів – підвищення пенсій, медичне страхування, збільшення кількості дитячих садочків та  шкіл, діджиталізація економіки та впровадження електронних голосувань на базі технології розподіленого реєстру Блокчейн.

У Святошинському районі (218 округ) зареєструвався Євген Радько – безробітний і безпартійний киянин 1980 року, як написано в біографії кандидата. Як показують дані онлайн-платформ із виявлення плагіату, документ на 99% скомпільований із програми Зеленського. Але якщо Філімоненко подав більш повну версію, то Радько – скорочену. Окрім онлайн-сервісу виявлення плагіату, спостерігачі ОПОРИ порівняли тексти вручну. Кожне речення з документа мажоритарника є у програмі діючого президента. Єдина відмінність – там, де у Зеленського було «Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе», в Радька читаємо «Впроваджувати рівність та справедливість в Україні».

Раніше Радько подав декларацію як кандидат на посаду депутата. Задекларував у ній зарплату близько 74 тисяч гривень, яку отримував у фірмі «Інтерполімерпак», допомогу від Київського міського центру зайнятості у  розмірі близько 30 тисяч. Ще квартиру у Києві на 63 кв. м. та більше мільйона гривень на рахунку (така ж сума зазначена як позика).

Двоє мажоритарників висунулися у 214 окрузі (Дніпровський район). Це 25-річна Анна Леденьова та 43-річний Володимир Пригладь.

Леденьова є юристкою в компанії «Голдблум енд Партнерс», живе у Києві. У своїй програмі розповідає про непросте дитинство, особисті досягнення та плани, які хоче реалізувати як депутатка. Початок негараздів в Україні пов’язує із 2012 роком, коли відбулися події, які «досі дають можливість чиновникам, депутатам, їх водіям, коханкам брати хабарі, обкрадати бюджет України». У своїй програмі пише про сферу закупівель, тарифи, забезпечення військових, пенсіонерів, людей з інвалідністю та сімей з дітьми, медицину, а також – про збереження Русанівських садів та Труханового острова, що може цікавити в першу чергу киян та належати до повноважень місцевої влади.

Анна Леденьова, фото з Facebook

Володимир Пригладь народився у Хмельницькому. Зараз живе у передмісті (Петропавліська Борщагівка). У своїй автобіографії пише, що є фізичною особою-підприємцем, хоча в Єдиному реєстрі юросіб зазначено – ФОП припинив діяльність. У Києві підприємець з такими даними займався театральною та концертною діяльністю, та торгівлею автомобілями тощо. Але у грудні минулого року робота підприємця була офіційно припинена.

Володимир Пригладь

Володимир Пригладь –  чоловік та продюсер співачки Наталки Валевської. Він організовував концерти у Покровську та Мирнограді на Донеччині коштом місцевих бюджетів. Тамтешні ЗМІ писали, що Пригладь на цьому заробив великі гроші . Він став першим кандидатом у нардепи, зареєстрованим ЦВК. У своїй програмі чоловік, як і Анна Леденьова, говорить про тарифи, медицину, екологію. Окремо наголошує, що зацікавлений у захисті українських водойм і вирішенні проблеми з місцями для паркування. Також озвучує ідею примирення людей з різними ідеологічними поглядами.

Пригладь був заступником мера Покровська і місцеві ЗМІ пишуть про те, що він має непогашену судимість за шахрайство.

У 216 окрузі (захоплює частину Дніпровського і частину Дарницького районів Києва) зареєструвався Олександр Супруненко. В автобіографії самовисуванець зазначає, що народився у Києві у 1971 році. Є безпартійним народним депутатом – входить до групи «Воля народу». Активно ходив на засідання. За даними сервісу Rada4you, ніколи не голосував за арешт Онищенка, за воєнний стан, за заборону георгіївської стрічки, за запобігання сексуальному насильству, за звільнення суддів, за зняття недоторканості з окремих народних депутатів за усунення перешкод для жінок в армії, за українську мову тощо. Свою програму діючий нардеп починає зі слів: «Революція Гідності назавжди змінила нас і нашу країну. Небесна Сотня надала нам приклад безкорисливої жертви самим життям заради вільного, кращого, європейського майбутнього».  У тексті також згадує про соціальну підтримку для малозабезпечиних, комунальні послуги, боротьбу з корупцією тощо.

Олександр Супруненко

Олександр Супруненко – рідний брат колишнього зятя Леоніда Черновецького.

Цікаво, що видання «Киеввласть» пише про зв’язок родини Супруненків з «кримінальним авторитетом» – Вахтангом Убірією, відомий серед бандитів як «Ваха», який займався питаннями залізниці». Убірія був заступником мера Одеси і зараз балотується самовисуванцев від 222 округу в Києві.

Вахтанг Убірія

Про себе Убірія пише, що народився в Абхазії, а зараз є київським безпартійним пенсіонером.  Раніше працював в «Укрзалізниці». Кандидат є відомим в Одесі. Фігурував там у конфлікті з журналістами на міському звалищі твердих відходів. Тоді він використав вогнепальну зброю. Після стрілянини і судової тяжби переїхав до Києва. Тричі кандидувався у нардепи і всі три рази – неуспішною.

У 217 окрузі (Оболонський район) балотується 32-річний Олесандр Дєхтярьов. В автобіографії зазначив, що працює в «Укроборонпромі». У своїй програмі депутат зазначає, що необхідно реформувати оборонну сферу, пише про розробку процедури імпічменту, зняття недоторканості, механізм відкликання депутатів і зменшення їх кількості, позбавлення органів влади від невластивих їм функцій, протидію дискримінації, впровадження новітніх технологій, збереження статусу української державної мови, боротьбу з корупцією та деолігархізацію,  курс на ЄС і НАТО тощо.

У 219 окрузі (теж Святошинський район) кандидується киянин Андрій Хілько 1984 року народження. В автобіографії він вказав, що є директором благодійного фонду свого імені. Цей чоловік відомий також як адвокат, що подав до суду на Зеленського з вимогою зняти його кандидатуру з президентських перегонів, а потім привітав його з перемогою. У своїй програмі Хілько зазначає, що має багаторічний досвід громадської діяльності, дуже любить район Києва Святошино. Як й інші кандидати, наголошує на соціальних проблемах: медицині, відпочинку, харчуванні, освіті, новонароджених тощо. Більша частина його програми присвячена проблемам, якими опікується місцева влада. Прикінцеві положення більш загальні – про мир на Донбасі та звільнення від окупантів тощо.

Андрій Хілько

У 221 окрузі (Печерський район) зареєструвався кандидатом у депутати Володимир Петров з право-консервативної партії «Північний шлях». Йому 42 роки і він родом з Дніпра. Був кандидатом у президенти. В публічному просторі представляє себе як «політтехнолога». Його називають одним з організаторів секс-скандалу про нібито домагання до студентки Наталки Бурейко з боку одного з керівників Нацполіції Олександра Варченка. Петрова затримали у листопаді 2018 року і тримали під домашнім арештом.

Володимир Петров

Програма кандидата починається зі слів: «Морально-етичне завдання кандидата Володимира Петрова». У документі пише про те, що мешканцям столиці потрібно пишатися собою, виховувати приїжджих і вчити їх бути киянами. Обіцяє виступати проти забудов на окрузі, боротися тут з тополиним пухом і піклуватись про благоустрій. Тобто, програма націлена на проблеми, якими теж мала б опікуватися місцева влада.

Петров веде власне шоу на телеканалі НЛО – «Ісландія». Додамо, що ЗМІ неодноразово писали про те, що політичний проект Дарт Вейдер – це його вигадка. Окрім того, з його іменем пов’язують «травлю» відносно Арсенія Яценюка.

Зараз він є активним критиков діяльності міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

У 223 окрузі  (Шевченківський район) зареєструвалися уже два кандидати. Це Вадим Гладчук та Інна Рафальська.

Гладчук – редактор сайту «Спротив», член партії «Народний порядок». Йому 44 роки, у Києві відомий як організатор і учасник найрізноманітніших мітингів та акцій протесту. Був помічником нардепів, балотувався на мера Києва. У своїй програмі використав матюкливе гасло футбольних фанів про Путіна. У документі також зазначив, що як нардеп лобіюватиме створення закону про суд присяжних, зменшення податків та боротьбу з корупцією.

Вадим Гладчук, фото з персонального сайту

На своєму сайті Гладчук також повідомляє, що 15 квітня 2019 року у СБУ було офіційно зареєстровано мою заяву про кримінальне правопорушення до Служби безпеки України щодо державної зради Зеленським В.О.

22 квітня 2019 року Гладчук зареєстрував заяву про вчинене кримінальне правопорушення кандидатом у президенти Зеленським за статтею 159 ККУ Порушення таємниці голосування. Нагадаємо, в результаті діючого Президента України оштрафували за те, що він показав свій бюлетень для голосування.

Інна Рафальська – відома столична адвокатеса. Народилася 1964 року. Очолює Раду адвокатів Києва. У розслідуванні «Слідства.Інфо» фігурувала як учасниця таємної зустрічі українських чиновників від генпрокурора Юрія  Луценка з міністром енергетики Едуардом Ставицьким, що був оголошений у розшук за присвоєння державного майна.

Інна Рафальська, фото з Facebook

Згідно з даними Єдиного реєстру адвокатів України право на заняття адвокатською діяльністю Рафальській Інні Владиславівні було зупинено з 17.08.2017р. по 17.02.2018 р. на підставі рішення дисциплінарної палати Вінницької області від 17.08.2017 р. Дисциплінарною палатою КДКА Рівненської області 26 січня 2018 року було також прийнято рішення щодо призупинення її права на заняття адвокатською діяльністю на строк шість місяців – з 26 січня 2018 року по 26 липня 2018 року на підставі п.З ч. 2 ст. 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (порушення Правил адвокатської етики).

1News з використанням матеріалів Громадської мережі ОПОРА

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close