Цікаве

Антикорупціонер Шабунін напав на журналіста (відео)

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін напав на блогера Всеволода Філімоненка. Відео нападу виклав на своїй сторінці сам Філімоненко.

Без имени-7
Всеволод Філімоненко та Віталій Шабунін

Подія сталася 8 червня зранку, коли Віталій Шабунін прибув до Дніпровського військкомату за повісткою, яку йому напередодні вручили. Після удару від Шабуніна Філімоненко одразу звернувся до поліції та до швидкої.

Сам Шабунін на своїй сторінці у «Фейсбук» написав, що вдарив Філімоненко за його сюжет про співробітницю ЦПК Олександру Устінову. «Клоунада з шафкою філімоном. Він отримав сьогодні по пиці від мене за те, що образив мою колегу Устінову. Далі всі присутні все бачили самі: філя лякливо тікав від спілкування та кликав свого лугандонського «колегу» – «ну, захищай мене!», а потім дістав балончик і приснув всім в очі – мені, журналістам», – пише Шабунін (мова оригіналу збережена – ред.).

Насправді, подія з побиттям мала продовження вже під самим військкоматом. Шабунін бігав за блогером Філімоненком, активно його принижуючи. Після цього Філімоненко приснув балончиком в обличчя антикорупціонеру.

За словами Філімоненка, удар Шабуніна з самого ранку був настільки сильний, що лікарі йому діагностували «перелам щелепи» і він просто вимушений був захищатися від ще одного удару, застосувавши балончик.

filimonenko

Нагадаємо, 7 червня Віталію Шабуніну вручили повістку з проханням з’явитися у військкоматі. Шабунін при цьому стверджує, що в нього є довідка про те, що він не придатний до військової служби. Окрім того він старший за призовний вік.

Насправді у довідці Шабуніна вказано, що вона видана у 2000 році у Рівному, де він раніше проживав. Також на ній написано, що повторний медогляд він мав пройти у 2005 році, проте оновленої довідки у Шабуніна немає.

19025317_10154704533879537_1578504670306401506_o

Дописувачі у «Фейсбук» розділилися у підтримці блогера та антикорупціонера. Проте ті, хто служив в АТО зазначають, що сама по собі повістка до військкомату не означає призову до армії. «Независимо от того, какие причины побудили военкомов прийти к Виталию на дом, эта история по определению не может закончиться его отправкой в армию. Почему? Потому что если Виталий в 16 лет получил белый билет, это значит, что он не проходил военную кафедру, не получал звание младшего лейтенанта, и, следовательно, является рядовым, а не офицером запаса. Следовательно, эта повестка – не вызов в армию, а предложение пройти медкомиссию», – пише головний редактор видання «Петр и Мазепа», який служив в АТО, Віктор Трегубов.

tregubov

Також користувачі мережі задають Шабуніну логічні питання, чому він не став на облік у військкоматі у Києві одразу, як переїхав у столицю з Рівного. «Мій медичний діагноз немає ніякого відношення до того, чому я не служив. До кінця 2011 року я мав «бронь»: спочатку як студент ВНЗ і одразу потім як депутат міської ради. Одразу після чого переріс призовний вік. Станом на 2014 р. (початок АТО) я вже два роки як не підлягаю загальному призову. Я не є офіцером запасу, тому не підпадав під мобілізацію», – виправдовується Шабунін.

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років. Однак, як зазначається у біографії Віталія Шабуніна, він переїхав до Києва у 2008 році. Тоді йому було 24 роки, а отже він однозначно мав стати на облік у київському військкоматі і відповідно повторно пройти медкомісію. Оскільки він цього не зробив, то порушив українське законодавство.

Останні новини

Back to top button