Цікаве

Антикорупціонер Шабунін напав на журналіста (відео)

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін напав на блогера Всеволода Філімоненка. Відео нападу виклав на своїй сторінці сам Філімоненко.

Без имени-7
Всеволод Філімоненко та Віталій Шабунін

Подія сталася 8 червня зранку, коли Віталій Шабунін прибув до Дніпровського військкомату за повісткою, яку йому напередодні вручили. Після удару від Шабуніна Філімоненко одразу звернувся до поліції та до швидкої.

[/video]

Сам Шабунін на своїй сторінці у «Фейсбук» написав, що вдарив Філімоненко за його сюжет про співробітницю ЦПК Олександру Устінову. «Клоунада з шафкою філімоном. Він отримав сьогодні по пиці від мене за те, що образив мою колегу Устінову. Далі всі присутні все бачили самі: філя лякливо тікав від спілкування та кликав свого лугандонського «колегу» – «ну, захищай мене!», а потім дістав балончик і приснув всім в очі – мені, журналістам», – пише Шабунін (мова оригіналу збережена – ред.).

Насправді, подія з побиттям мала продовження вже під самим військкоматом. Шабунін бігав за блогером Філімоненком, активно його принижуючи. Після цього Філімоненко приснув балончиком в обличчя антикорупціонеру.

За словами Філімоненка, удар Шабуніна з самого ранку був настільки сильний, що лікарі йому діагностували «перелам щелепи» і він просто вимушений був захищатися від ще одного удару, застосувавши балончик.

filimonenko

Нагадаємо, 7 червня Віталію Шабуніну вручили повістку з проханням з’явитися у військкоматі. Шабунін при цьому стверджує, що в нього є довідка про те, що він не придатний до військової служби. Окрім того він старший за призовний вік.

Насправді у довідці Шабуніна вказано, що вона видана у 2000 році у Рівному, де він раніше проживав. Також на ній написано, що повторний медогляд він мав пройти у 2005 році, проте оновленої довідки у Шабуніна немає.

19025317_10154704533879537_1578504670306401506_o

Дописувачі у «Фейсбук» розділилися у підтримці блогера та антикорупціонера. Проте ті, хто служив в АТО зазначають, що сама по собі повістка до військкомату не означає призову до армії. «Независимо от того, какие причины побудили военкомов прийти к Виталию на дом, эта история по определению не может закончиться его отправкой в армию. Почему? Потому что если Виталий в 16 лет получил белый билет, это значит, что он не проходил военную кафедру, не получал звание младшего лейтенанта, и, следовательно, является рядовым, а не офицером запаса. Следовательно, эта повестка – не вызов в армию, а предложение пройти медкомиссию», – пише головний редактор видання «Петр и Мазепа», який служив в АТО, Віктор Трегубов.

tregubov

Також користувачі мережі задають Шабуніну логічні питання, чому він не став на облік у військкоматі у Києві одразу, як переїхав у столицю з Рівного. «Мій медичний діагноз немає ніякого відношення до того, чому я не служив. До кінця 2011 року я мав «бронь»: спочатку як студент ВНЗ і одразу потім як депутат міської ради. Одразу після чого переріс призовний вік. Станом на 2014 р. (початок АТО) я вже два роки як не підлягаю загальному призову. Я не є офіцером запасу, тому не підпадав під мобілізацію», – виправдовується Шабунін.

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років. Однак, як зазначається у біографії Віталія Шабуніна, він переїхав до Києва у 2008 році. Тоді йому було 24 роки, а отже він однозначно мав стати на облік у київському військкоматі і відповідно повторно пройти медкомісію. Оскільки він цього не зробив, то порушив українське законодавство.

Back to top button