Цікаве

Що можна з’їсти на ніч, а що точно зашкодить: корисні поради

Ще якихось декілька років тому вважалося, що від вечері треба відмовитися і приділяти більшу увагу корисним продуктам на сніданок. Але це глибока помилка, їсти ввечері можна. Дієтолог Валентина Яковлєва впевнена: вечеря має бути. Друге питання – якою вона має бути і за скільки часу перед сном. Отже, що можна їсти на ніч, а що ні – розповідає 1News.

Отже, їсти чи не їсти на ніч?

“Вважається, що їсти після 18.00 шкідливо, але це поняття умовне. Графік нашого життя не завжди дозволяє дотримуватися цих правил. Важливо, о котрій ви лягаєте спати. Останній прийом їжі має бути за 3-4 години до сну, щоб їжа встигла перетравитися. Ніч – це час, коли організм уповільнює свій метаболізм і відновлюється, тому від рясної вечері,ясна річ, краще утриматися, але й голодним лягати спати не варто”, – переконана Валентина Яковлєва.

Чому хочеться їсти на ніч?

Почуття голоду пізно ввечері може бути сигналом того, що ви недостатньо добре харчуєтеся впродовж дня. Варто уважніше ставитися до сніданку і до денного прийому їжі. Вони мають бути збалансовані й давати організму достатньо поживних речовин, завдяки чому ви не захочете з’їсти весь вміст холодильника ввечері.

Що не можна їсти на ніч?

1. Усі цукровмісні продукти

Фізіологічно, всі прості вуглеводи ввечері організму не потрібні, оскільки вони стимулюють вироблення енергії, яку організм не здатний витратити вночі і отже, всі надлишки будуть відкладені організмом про запас – у жирову тканину.

2. Червоне м’ясо

Перетравлення такої їжі завантажить травну систему на 5-6 годин роботи, що негативно позначиться і на нічному сні, і не дасть можливості організму повноцінно відновитися.

3. Тверді сорти сиру

Це важкий продукт, який дає підвищене навантаження на печінку. Адже для емульгування і розщеплення жирів необхідна жовч. І виходить, що ваш організм замість відновлення всю ніч перетравлюватиме жири.

4. Страви з використанням соєвого соусу

Головний недолік – сіль. Якщо не хочете замість сну мучитися спрагою, бігати в туалет, а вранці прокинутися з набряками, то виключіть цей продукт з меню вечері.

5. Алкоголь

Алкоголь, попри здатність занурювати людей у швидкий сон, заважає організму переходити в глибоку фазу здорового сну і в цілому знижує його якість. Це, звісно, позбавляє вас можливості добре виспатися.

6. Продукти з кофеїном

Кофеїн, яким багата кава, шоколад, чай і енергетичні напої перезбуджує нервову систему і перешкоджає здоровому сну. Тому вживати ці продукти перед сном не потрібно.

7. Гостра та дуже жирна їжа

Не варто їсти перед сном, оскільки така їжа може спричинити дискомфорт у шлунку, печію, здуття живота, що вже точно не сприятиме міцному сну.

Якою має бути ідеальна вечеря?

Вечеря, в ідеалі, – це найлегший прийом їжі. На його частку має припадати лише 25% добового калоражу. Вечеря має складатися з трьох основних макронутрієнтів: білка, жирів і вуглеводів, але з набагато меншою калорійністю. Ми вибираємо максимально легко засвоюваний білок. Це може бути риба, яйця або м’ясо птиці. З вуглеводів ми їмо тільки овочі. Жири – це різні нерафіновані олії, які ми додаємо в овочі.

Якщо у вас є інсулінорезистентність, то овочі не мають бути крохмалистими. Якщо у вас є проблеми із шлунково-кишковим трактом, насамперед у стадії загострення, то ви маєте їсти на вечерю тільки термооброблені овочі, а сирі овочі намагайтеся їсти тільки на сніданок і обід.

Приклади хорошої вечері: філе білої риби з пюре з цвітної капусти з овочевим салатом або овочеве рагу зі шматочком білого м’яса.

І ще, є правило здоров’я – ви маєте лягати спати до 23:00 максимум. Якщо ви не дотримуєтеся цього правила, то не варто чекати глобальних результатів у поліпшенні вашого здоров’я, самопочуття і в зниженні ваги, навіть якщо ви вже почали зі зміни свого харчування.

Джерело: Сьогодні

Back to top button