Україна

Зеленський прокоментував події навколо Лаври


Зеленський прокоментував події навколо Лаври

Українська влада на тлі повномасштабного російського вторгнення взялася за обмеження впливу Московського патріархату в Україні.

Перехід архімандрита УПЦ МП Авраамія до ПЦУ та його призначення виконувачем обов’язків намісника Києво-Печерської Лаври – це крок на зміцнення духовної незалежності України. Про це у середу, 29 березня, у вечірньому зверненні заявив президент України Володимир Зеленський.
 

 
“Сьогодні зроблено крок на зміцнення духовної незалежності нашої держави, на захист нашого суспільства від старих та цинічних московських маніпуляцій релігією”, – сказав Зеленський.
 
Він зазначив, що Україна – це територія найбільшої релігійної свободи у нашій частині Європи.
 
“Так – від 91-го року. Так – буде завжди”, – наголосив президент.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що перший із ченців УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі, архімандрит Авраамій (Лотиш), перейшов до ПЦУ. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній визначив архімандрита Авраамія (Лотиша) виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ.
 
Раніше повідомлялося, що виселяти ченців УПЦ Московського патріархату з Києво-Печерської лаври влада планує 30 березня.
 
Релігієзнавча експертиза статуту Української православної церкви Московського патріархату показала наявність церковно-канонічного зв’язку із РПЦ. Монахів УПЦ МП зобов’язали залишити Києво-Печерську лавру.
 
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button