Україна

Вартість оренди землі для столичних забудовників збираються збільшити

Київраді пропонують збільшити вартість оренди комунальної землі для забудовників багатоквартирних житлових будинків з 3% до 12% від нормативної грошової оцінки, передає 1news з посиланням на РБК-Україна REALTY.

Ініціатором змін у проєкті бюджету Києва на 2022 рік виступив лідер фракції “Голос” у Київраді Григорій Маленко. Додаткові надходження до бюджету він пропонує направити на розвиток соціальної інфраструктури Києва.

“Ми пропонуємо змінити орендну ставку з нинішніх 3% від вартості землі до 12%. Чому в Києві, з його обсягами житлового будівництва, забудовники мають сплачувати в три-чотири рази менше, ніж, наприклад, у Львові?! Завдяки збільшенню ставки місто додатково отримає більше, ніж 1 мільярд гривень на рік за оренду та ще до 5 мільярдів від продажу землі щороку! Скажіть, чи потрібні ці гроші для розвитку медицини, ЖКГ, освіти, транспорту Києва?” — заявив Маленко з трибуни сесійної зали.

Спочатку депутати правку підтримали, але після позачергової перерви проголосували ще раз і відхилили, посилаючись на бюджетний регламент.

Своєю чергою міський голова Києва Віталій Кличко підтримав пропозицію Маленка і дав доручення профільному заступнику доопрацювати це питання і подати на наступне засідання згідно з процедурою. Відповідно депутати можуть розглянути рішення про підвищення вартості оренди землі для забудовників вже на наступному засіданні Київради, що відбудеться 16 грудня.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року було скасовано пайову участь забудовників при будівництві житла. Пайова участь — практика, коли частину житлового фонду новобудов передавали на потреби міста. Таким чином, єдиним платежем, що здійснює великий будівельний бізнес до бюджету столиці лишається оренда землі під час будівельних робіт на рівні 3% від оцінки вартості землі. Загальний обсяг таких платежів оцінюється приблизно в 300 мільйонів гривень на рік, що менше як 0,5% від бюджету столиці та трохи більше ніж 1% від доходу, що отримують великі забудовники у столиці.

 

 

 

 

Back to top button