Україна

В Офісі Зеленського проходять регулярні наради із силовиками, де ставляться завдання щодо переслідувань Порошенка, – адвокати

Всі, хто причетний до організації політичного переслідування Петра Порошенка, рано чи пізно будуть нести за це відповідальність. Про це на брифінгу в агентстві «Інтерфакс-Україна» заявили адвокати п’ятого Президента, повідомила 1News прес-служба партії «Європейська солідарність».

Вони зокрема повідомили, що правоохоронні органи на виконання судових рішень були змушені поновити  провадження за завідомо неправдиві повідомлення про злочин, а також проти силовиків ДБР, які організували штурм музею Гончара.

Зокрема, як повідомив Ігор Головань,  Офіс Генерального прокурора 12 березня зареєстрував кримінальне провадження за фактом порушення прав адвокатів під час штурму Музею Гочара. «Мова йде про те, коли відбувався ганебний штурм Музею Гончара де виставлялася колекція картин подружжя Порошенків, і там були порушення закону. За фактом порушення прав адвокатів рішенням колегії суддів судової палати Київського апеляційного суду було зареєстровано Офісом Генерального прокурора це кримінальне провадження», – говорить Головань.

Головань зауважив, що Шевченківський суд змусив поновити розслідування через неправдиве повідомлення про злочин проти групи депутатів від ОПЗЖ, які звинувачували Президентів США  Байдена і Обмаму, а також Порошенка. Розслідування закрили у грудні 2020 року.

Він також повідомив, що свого часу Нацполіція закрила і провадження проти Андрія Портнова, який ініціював низку справ проти Порошенка.

«Ми одразу поставили питання перед правоохоронними органами про те, що Портнов подав завідомо неправдиві повідомлення про злочин. Відповідно було зареєстроване кримінальне провадження», – говорить Головань.

«Закриті вони були ще у 2019 році. 2 березня Київським апеляційним судом розслідування було поновлено, постанови про закриття кримінальних проваджень були скасовані», – говорить Ігор Головань.

Ілля Новіков нагадав, що Андрій Портнов, який повернувся в Україну 19 травня 2019 року, вже 20 травня подав першу заяву проти Порошенка за наказ українським морякам пройти через Керченську протоку. Адвокат зазначає, що ці сфальсифіковані справи були сплановані заздалегідь, а їхнє «розслідування» усіляко підтримувалось з боку Офісу Зеленського.

«Зрозуміло, що ця заява не була написана за одну безсонну ніч. Зрозуміло, що Портнов привіз її з собою. Сьогодні ми починаємо підбивати підсумки. Скоро виповниться два роки з початку цієї історії. Ці три рішення, про які ми вам сьогодні повідомили, з них всіх слідує сигнал, який ми сподіваємось буде сприйнято», – говорить адвокат.

Новіков закликав усіх, кого влада намагається залучити до незаконного переслідування лідера опозиційної партії Порошенка, пам’ятати про відповідальність.

Він зазначив, що в Офісі Зеленського не припиняються регулярні наради із силовиками, де ставляться завдання щодо переслідувань Петра Порошенка.

«За нашою інформацією традиція щотижневих зустрічей в Офісі Президента з силовиками на тему «давайте щось зробимо з Порошенко» не припинилася. Існує експертиза НАБУ голосу Романа Труби про те, що його голос на тих знаменитих «плівках Труби» справжній. Цілком очевидно, що зараз шукаються нові виконавці, яким буде доручено підписувати, ламати двері, порушувати закон і так далі», – зазначає Новіков.

«За ці два роки жодна з гучно розпіарених справ проти Порошенка не була втілена в щось реальне. Але вже зараз намічається відповідальність тих людей, які взяли на себе цей ганебний тягар», – резюмує адвокат.

Back to top button