Україна

Укренерго прогнозує дефіцит електроенергії


Укренерго прогнозує дефіцит електроенергії

Відразу декілька блоків теплових електростанцій протягом минулої доби вийшли в аварійний ремонт.

Станом на ранок у середу електроенергії в Україні вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Але протягом дня прогнозується дефіцит в енергосистемі – до 3%. Про це повідомило Укренерго 10 січня.

У компанії запевнили, що для покриття дефіциту буде задіяна вся потужність працюючих електростанцій. Запровадження графіків обмеження споживачів не планується.

“Просимо споживачів в найближчі дні особливо уважно поставитись до використання енергоємних електроприладів протягом всього дня з 09:00 до 19:00”, – звернулися енергетики до споживачів.

Зазначається, що рівень споживання електроенергії в Україні продовжує зростати. 9 січня добовий максимум споживання був на 3% більше, ніж днем раніше.

Сьогодні максимальне навантаження на енергосистему очікується в ранкові та денні години. За прогнозом, його рівень буде залишатися високим протягом всього дня – з 9:00 до 19:00. Уже в 9:00 рівень споживання на 2,2% більший, ніж вчора вранці.

Причина – морозна температура по всій території України. Крім того, за минулу добу заживлено більше 500 населених пунктів, які були знеструмлені в низці регіонів через негоду. В областях, де відновлюється енергоживлення, фіксується стрімке зростання споживання електрики.

Всі українські електростанції працюють на максимальній потужності. Разом з тим ресурси гідроелектростанцій обмежені, а сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду. Декілька блоків теплових електростанцій протягом доби вийшли в аварійний ремонт.

Нагадаэмо, станом на ранок 10 січня в Україні залишалися знеструмленими 523 населених пунктів. Найчастіша причина відключень – обледеніння ліній і падіння опор.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button